Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

На факультеті природничих наук пройшли традиційні «Дні науки-2020»

Цього року на факультеті природничих наук традиційні засідання секцій «Дні науки-2020» проходили у дистанційному форматі.  

Наукові доповіді студентів та викладачів були представлені на освітньому порталі ЛНУ імені Тараса Шевченка та офіційних групах кафедр на Фейсбуці, а обговорення доповідей проходило за допомогою відеоконференцій з використанням Zoom та Skype.

На кафедрі біології та агрономії секційне засідання «Наука сьогодення: інновації в біології та агрономії» проходило 20-24.04.2020 року та включало ознайомлення з доповідями на освітньому порталі ЛНУ імені Тараса Шевченка та обговорення під час відеоконференції за допомогою Skype.

На секційному засіданні було представлено 22 наукові доповіді в рамках кафедральної теми «Тенденції розвитку біоресурсного потенціалу України в рамках глобальної безпеки екосистеми» (номер державної реєстрації – 0117U005558), які розкривали питання ботаніки, зоології, фізіології рослин, ґрунтознавства тощо. Крім того, на конференції були представлені доповіді з актуальних проблем методики викладання біології. Традиційно представлені доповіді вміщували матеріали, які студенти отримали під час проходження навчальних та виробничих практик, підготовки курсових робіт. Дуже цікавим та практично значущим напрямком наукової роботи кафедри є дослідження з агрономічних питань, які проводять науковці, аспіранти, магістранти та студенти.

Викладачі кафедри географії над комплексною кафедральною темою «Стратегія економічного та соціального розвитку територіальної громади як інструмент ефективного використання природно-ресурсного потенціалу території» (номер державної реєстрації – 0117U005559), яка розрахована на 3 роки працюють уже другий рік. Практична значущість теми визначається, по-перше, її зв’язком з процесом адміністративно-територіального реформування територій Луганської області, інших регіонів України, по-друге, зорієнтованістю на потреби об’єднаних територіальних громад , що шукають ефективні стратегії для свого розвитку. Новизна теми полягає у вивченні можливостей розробки такої стратегії, яка б сприяла найбільш повному і раціональному використанню територіальними громадами природно-ресурсного потенціалу своїх територій.

За матеріалами розробки цієї теми вже опублікована стаття V.S. Dernov, N. I. Udovichenko New fossil sites in deposits of Bashkirian Stage (Lower Pennsylvanian) of Donets Basin в журналі Web of Science).

Традиційні «Дні науки – 2020» проходили дистанційно: доповіді та презентації було викладено в групі «Географи ЛНУ імені Тараса Шевченка» на Фейсбуці, остаточне обговорення та підведення підсумків відбулося 24 квітня. У роботі конференції взяли участь студенти всіх курсів та магістратури. Свої доповіді представили також викладачі. Загальна кількість учасників конференції склала 30 осіб.

На обговорення було винесено результати наукових досліджень з географії, геології, методики навчання географії.  Більше всього було доповідей, присвячених актуальним проблемам навчання географії та сучасним (у т. ч. інноваційним) технологіям. Активну участь у роботі конференції взяли магістранти спеціальності «Середня освіта (Географія)», більшість з яких – молоді вчителі. Студент 3 курсу Федоров Ігор підготував свою наукову доповідь за результатами геологічної міні-експедиції, у якій він перебував разом зі своїм керівником кандидатом геолого-мінералогічних наук, доцентом кафедри географії Миколою Удовиченком.

Хочемо підкреслити, що на кафедрі географії вже багато років під керівництвом Миколи Удовиченка плідно працює наукова школа з геології та палеонтології. І саме завдяки його зусиллям вже після евакуації було створено експозиції та відкрито геологічний музей.

На кафедрі лабораторної діагностики, хімії та біохімії магістранти та викладачі хіміки працюють над кафедральною темою «Подвійна функціоналізація 2-галогензаміщених солей Крьонке. Стерео- та регіоселективність (специфічність) цих перетворень» (номер державної реєстрації – 0116U005510). За результатами багаторічних досліджень, асистентом кафедри Наталії Твердохліб (науковий керівник кандидат хімічних наук, доцент Геннадій Хорошилов) у цьому році було захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук. 

Секційне засідання «Технологія та медична діагностика  онкологічних захворювань» в рамках «Дні науки-2020» було проведено 28 квітня 2020 року в режимі онлайн за допомогою платформи Zoom. В конференції прийняли участь студенти 1-4 курсів  спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування». Роботи стосувалися питань особливостей гістохімічних досліджень, проведення біохімічних аналізів та їх значення в лабораторній діагностиці онкологічних захворювань. Доповідачі, учасники конференції, продемонстрували високий рівень фундаментальної підготовки та хороші ораторські здібності.

25 квітня 2020 року кафедрою садово-паркового господарства та екології секційне засідання «Дні науки-2020» було проведено в онлайн режимі за допомогою платформи Zoom. До обговорення наукових доповідей долучилися викладачі, студенти та магістранти. За допомогою платформи Zoom студенти не тільки стали слухачами, а й активними учасниками, які презентували та жваво обговорювали доповіді.

Тематика виступів була різнопланова і розкрила актуальні питання, над якими працюють викладачі, магістранти та студенти кафедри. Під час заходу присутнім було продемонстровано роботу пристрою еко-тестер «Grin Test mini Eco» та проаналізовано отримані результати.

Усі доповіді супроводжувалися активною дискусією до доповідача, викладачів та студентів.

Не зважаючи на сурові карантинні заходи, студентам та викладачам вдалося обговорити питання за науковими дослідженнями кафедр.

Бажаємо всім учасникам творчого натхнення для подальшої наукової роботи! Чекаємо на нові результати наукових досліджень наших молодих науковців.

За інформацією факультету природничих наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024