Наукова робота кафедри психології

Наукова робота зі студентами є одним з пріоритетних напрямів науково-дослідної діяльності кафедри психології.

Усі студенти спеціальності 053 «Психологія» залучаються до наукової роботи, починаючи вже з першого року навчання.

На кафедрі існує декілька наукових гуртків:

• Науковий гурток, яким керує О. О. Чумак, асистент кафедри психології. До цього гуртка входять студенти 1-4 курсів (Власенко Т., Чорнуха Ю., Пономаренко М., Прищепа О., Палагута О., Пільтенко А.), які досліджують актуальні проблеми психології особистості – психологічні особливості смислоутворення студентів з різним рівнем успішності; феномен самотності особистості; особливості самосвідомості комп’ютерно залежних юнаків; питання толерантності до невизначеності як особистісного феномену.
  • Науковий гурток, яким керує Т. В. Федотова. До цього гуртка входять студенти 1-4 курсів Терещенко А., Вербицька А., Потьоміна В., які досліджують актуальні проблеми дитячої психології – розвиток емоційного інтелекту у дітей молодшого шкільного віку, вплив екстремальної ситуації на психоемоційний стан молодших школярів, корекція розвитку емоційного інтелекту у дітей підліткового віку.
  • Науковий гурток, яким керує О. О. Гліченко. До цього гуртка входять студенти 2-4 курсів Рогозян А., Сергієнко К., Бутко Ю., Сидоренко Д.,  які досліджують актуальні проблеми практики роботи психолога в закладах освіти – причини стресових станів підлітків, проблему кібербулінгу, корекційні можливості кіно-терапії.
  • Науковий гурток, яким керує Пашко Т. А. До цього гуртка входять студенти 2-4 курсів Рогозян А., Бутко, Ю., Сидоренко Д., Чернишов І., Рибянець О., Крилова В., Костюк Л., Дубровіна О. та магістранти спеціальності 053 «Психологія», які досліджують актуальні проблеми психології нормативного та патологічного розвитку особистості – питання залежної поведінки (не хімічної та хімічної залежності), проблеми самореалізації людей з вадами розвитку, питання деструктивних форм адаптації особистості.
  • Науковий гурток, яким керують Назмієв А. О. та Звонок О. С. До цього гуртка входять студенти 1 курсу Кілейникова А., Власенко Т., Курочка Е., Галіахметова К., Чорнуха Ю., Бабкіна М., Абросімова А., які досліджують актуальні питання вікової та педагогічної психології – вплив особистісного конфлікту батьків на формування емоційної незрілості дитини, роль емоційного інтелекту в розвитку самостійності дітей дошкільного віку, роль батька у формуванні соціальної компетентності дитини, прояви самостійності в період проживання дитиною кризи першого року життя, роль батьків у формуванні життєвої компетентності, криза ідентичності як фактор формування життєвої компетентності, предметно-маніпулятивна гра як фактор дитячої самостійності.

За результатами діяльності наукових гуртків за період карантину подано до друку – 24 статті.

Студенти взяли участь у 3 конференціях за межами університету –Міжнародна студентська наукова конференція «Наука, технології, інновації: тенденції розвитку в Україні та світі» Європейської наукової платформи Молодіжної наукової ліги (м. Харків); ХІІІ Всеукраїнської наукової конференції студентів і молодих вчених «Сучасне українське студентство: проблеми та ціннісні орієнтації» (м. Хмельницький); Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і Молодих учених «Наука і молодь – 2020» (м. Київ).

У період карантину продовжується методична підтримка роботи студентських наукових гуртків. Були проведені лекційні заняття за допомогою платформи ZOOM за такими темами: «Форми наукових робіт», «Методика написання наукових робіт», «Оформлення списку літератури до наукової роботи», «Технологія вибору теми наукового дослідження», «Особливості написання колективної наукової роботи».

Базами для реалізації наукових досліджень студентів виступають: Міжнародна організація БФ «СОС Дитячі Містечка» (Україна, мм. Старобільськ та Сєверодонецьк), ГС «Міжнародна Антинаркотична Асоціація» (Україна), ЗОШ №4 м. Старобільська.

За інформацією навчально-наукового інституту педагогіки і психології