Науково-практичні конференції на факультеті іноземних мов

Кафедра романо-германської філології продовжує традицію проведення науково-практичних конференцій навіть в умовах карантину завдяки веб-технологіям.

17 квітня було проведено ІV Міжнародну науково-практичну конференцію «Ключові проблеми сучасної германської та романської філології» для викладачів. Конференцію було проведено на платформі Zoom.

ІV Міжнародна науково-практична конференція «Ключові проблеми сучасної германської та романської філології» пройшла плідно та насичено. Викладачі мали змогу обговорити свої наукові здобутки та подальші дослідження. Пройшла робота наступних секцій: «Порівняльні дослідження романо-германських мов», «Дискурс у міжкультурній комунікації», «Когнітивістика, перекладознавство», «Теорія та історія літератури, літературна критика», «Сучасні тенденції викладання іноземних мов».

З доповідями виступили: Шехавцова С.О., д.пед.н., професор та Гусакова О.О., викладач: «Особливості формування критичного мислення майбутніх учителів іноземних мов»; Биндас О.М., к.пед.н., доцент «Моделювання мовної гри в друкованих рекламних текстах англомовних видань»; Рева І.А., викладач «Аспекти перекладу фразеологічних єдностей в творі «Копійчаний роман» Б. Брехта»; Шаповалова Л.В., к.пед.н., доцент та «Концепт хитрість у французькій фразеологічній картині світу»; Окунькова Л.О., старший викладач «Креативне письмо як ефективний спосіб індивідуального навчання англійській мові»; Шкарлет В.О., викладач «Викладання іспанської мови у вищих навчальних закладах України на сучасному етапі»; Паславська І.С., викладач «Розвиток у студентів soft skills у процесі вивчення іноземної як необхідний компонент конкутентоспроможності майбутніх фахівців».

В конференції також взяли участь такі навчальні заклади як Ланьчжоуський політехнічний університет (Китай), Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, Університет Короля Данила, Київський національний університет технологій та дизайну, Університет митної справи та фінансів, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Криворізький національний університет.

Учасники конференції подали свої наукові доробки до публікації у фаховий Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (філологічні науки), який буде видано у травні.

Також 14 квітня було проведено VІ Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію «Романо-германські мови в сучасному міжкультурному просторі» в дистанційному форматі. В умовах карантину студенти продовжують навчатися та займатися науковою роботою, на конференцію було подано більше 30 тез. Підтримали традицію проведення студентських конференцій на кафедрі романо-германської філології й інші вищі навчальні заклади, у тому числі: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Криворізький національний університет тощо.

На конференції були представлені такі секції: «Актуальні питання романо-германської філології та перекладознавства», «Сучасні стратегії міжкультурної комунікації в європейському просторі», «Своєрідність романо-германської літератури», «Інноваційні технології викладання романо-германських мов». Також буде надруковано збірник тез студентських доповідей.

Всі учасники конференцій отримали електронні сертифікати. Ми щиро вдячні всім учасникам за участь та будемо чекати наступної зустрічі!

За інформацією кафедри романо-германської філології