Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання вченої ради

Сьогодні в ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулося планове засідання вченої ради.

На порядку денному було розглянуто 2 основних питання:

  • Про підсумки фінансово-економічної діяльності університету в 2019 р.
  • Про наукову діяльність університету в 2019 році.

Заслухавши і обговоривши доповідь проректора з науково-педагогічної роботи Олександра Бабічева про підсумки фінансово-економічної діяльності університету в 2019 р., вчена рада відзначає, що фінансово-економічна діяльність університету проводилася за рахунок коштів державного бюджету як загального, так і спеціального фондів.

Загальний фонд державного бюджету університету склав 92 199,4 тис. грн. Учена рада відзначає, що пріоритетними напрямами витрат стали виплата зарплат та нарахувань, стипендій аспірантам та докторантам, оплата комунальних послуг, видатків на утримання дітей-сиріт, придбання матеріалів, обладнання, інвентарю тощо для утримання університету, витрати на відрядження, виплата академічних стипендій та оплата інших послуг (крім комунальних).

З доповіддю про наукову діяльність університету в 2019 році виступив проректор з науково-педагогічної роботи Леонід Ваховський. Заслухавши й обговоривши доповідь, вчена рада відзначає, що в 2019 р. наукова діяльність була спрямована на проведення фундаментальних та прикладних досліджень у галузі природничо-математичних,
соціально-гуманітарних, технічних, аграрних, психолого-педагогічних наук, підготовку науково-педагогічних кадрів, інтеграцію науково-дослідної роботи та освітньої діяльності.

В університеті створено 15 наукових підрозділів, зокрема 5 філіалів інститутів НАН України, 2 науково-дослідні центри НАПН України, 3 науково-дослідницькі лабораторії та ін.

Протягом 2019 року в університеті тривало виконання 53 кафедральних науково-дослідних робіт, 2 фундаментальні науково-дослідні роботи (наукові керівники – А. В. Жучок, В. С. Курило) було профінансовано з загального фонду МОН України, 1 науково-дослідну роботу (науковий керівник –Г. А. Могильний) – за рахунок гранту ERASMUS+.

На виконання науково-дослідних робіт було залучено 405 штатних науково-педагогічних працівників, із них докторів наук – 34, кандидатів наук – 197, докторантів та аспірантів – 106. До участі в наукових дослідженнях було також залучено 1720 молодих учених та студентів.

На базі університету було проведено 4 міжнародних, 22 всеукраїнських і 15 регіональних конференцій.

У 2019 році вчені університету отримали 9 патентів на корисну модель, 4 патенти на винахід, 1 свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір. Подано до реєстрації 1 заявку на отримання охоронного документа на корисну модель.

За результатами наукових досліджень науковцями університету опубліковано 927 наукових праць, з них монографій – 5, статей у зарубіжних виданнях – 209, з них статей у журналах з імпакт-фактором – 115, зокрема у Scopus – 24, у WoS – 11, статей у наукових фахових виданнях – 411, навчальних посібників (зокрема й електронних) – 36.

В обговоренні цього питання взяла участь директор НН ІПП Олена Караман.

Серед різного було затверджено проміжні анотовані звіти науково-дослідних робіт, наукові дослідження, які будуть виконуватися за рахунок коштів державного бюджету Міністерства освіти і науки України у 2020 р., теми дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії, рекомендовано до друку навчально-методичні видання, ухвалено порушити клопотання перед Луганською обласною державною адміністрацією – обласною військово-цивільною адміністрацією, Департаментом освіти і науки Луганської ОДА – обласної ВЦА, Старобільською районною державною адміністрацією та Старобільською районною радою, Старобільською міською радою про відзначення викладачів і співробітників з нагоди 99-ї річниці університету.

Учена рада відповідно до ст. 27, п. 5 ст. 53 Закону України „Про фахову передвищу освіту” від 06.06.2019 № 2745-VІІІ ухвалила рішення змінити тип і назви відокремлених структурних підрозділів університету з 01 лютого 2020 року:

  • Відокремлений підрозділ „Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” на Відокремлений підрозділ „Лисичанський педагогічний фаховий коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”;
  • Відокремлений підрозділ „Кадіївський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” на Відокремлений підрозділ „Кадіївський педагогічний фаховий коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”;
  • Відокремлений підрозділ „Брянківський коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” на Відокремлений підрозділ „Брянківський фаховий коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”;
  • Відокремлений підрозділ „Рубіжанський політехнічний коледж імені О. Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” на Відокремлений підрозділ „Рубіжанський фаховий коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”;
  • Відокремлений підрозділ „Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка” на Відокремлений підрозділ „Старобільський фаховий коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”;
  • Коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на Фаховий коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Вікторія Калініна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024