Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Захист кваліфікаційних робіт

Професорсько-викладацький склад НН ІПП вітає магістрантів-випускників з успішним захистом кваліфікаційних робіт.

У навчально-науковому інституті педагогіки і психології 20 січня стартував захист магістерських робіт студентів денної та заочної форми навчання таких спеціальностей: «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Спеціальна освіта», «Психологія», «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія». До складу екзаменаційних комісій увійшли висококваліфіковані фахівці інституту. Дослідження випускників були присвячені актуальним проблемам, що пов’язані з реформуванням освітньої системи в Україні, психологічній та соціальній адаптації дітей в умовах війни на сході України та ін. Тематика магістерських робіт студентів інституту педагогіки і психології охоплює  широке предметне поле  дисциплін та відповідає змісту та структурі навчальних курсів ЗВО.

У своїх презентаціях магістранти представили на розсуд екзаменаційної комісії основні узагальнюючі положення, елементи новизни та висновки, які винесені на захист.

Магістранти спеціальності «Початкова освіта», «Дошкільна освіта» продемонстрували вміння вступати в дискусію, репрезентували на розсуд комісії багатий методичний матеріал, напрацьований ними у процесі дослідно-експериментальної роботи в освітніх закладах. Особливо цікавими  та практично вагомими були  виступи вчителів-новаторів, які працюють  в умовах нової української школи (1-2 класи).

Здобувачі спеціальності «Психологія», використовуючи дані фундаментальної психології, осмислили у своїх дослідженнях психічні явища  та взаємовідносини людей  у великих  і малих соціальних групах. У своїх роботах  вони намагалися дослідити проблеми емоційного, особистісного та соціального характеру.

Випускники спеціальності «Спеціальна освіта»  у процесі дослідної роботи значну увагу приділили процесам реального включення осіб з особливими потребами в активне суспільне життя. Комісія мала можливість побачити відеопрезентації магістрантів-практиків, котрі працюють з дітьми, які мають індивідуальні відмінності та труднощі.

Магістранти спеціальності «Соціальна робота. Соціальна педагогіка. Практична психологія» у своїх доповідях звернули увагу на систему профілактики поведінкових девіацій учнів у закладах загальної  середньої освіти; процес соціалізації дітей і молоді в умовах гібридної війни на сході України. Практичне значення магістерських досліджень полягає у реалізації змісту і технологій соціальної, педагогічної та психологічної роботи з вразливими категоріями дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців-учасників бойових дій.

Варто відзначити продуктивну і злагоджену роботу членів державних атестаційних комісій з усіх спеціальностей НН ІПП; атмосферу творчості, доброзичливості у процесі захисту кваліфікаційних робіт.

Колектив НН ІПП щиро вітає випускників-магістрантів та бажає подальшого професійного становлення!

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024