Захисти дисертацій

16 – 17 грудня 2019 року на виїзному засіданні спеціалізованих учених рад університету у м. Сєвєродонецьку відбулися захисти дисертацій з педагогічних наук.

Засідання проводили дві спеціалізовані вчені ради із захисту докторських (кандидатських) дисертацій:

Д 29.053.01 (спеціальності 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти», 13.00.05 «Соціальна педагогіка», 13.00.10 «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті»). Голова ради: С. Савченко – доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України; заступник голови: О. Караман – доктор педагогічних наук, професор.

Д 29.053.03 (спеціальності 13.00.01 «Загальна педагогіка та історія педагогіки», 13.00.06 «Теорія і методика управління освітою», 13.00.07 «Теорія і методика виховання»). Голова ради: Л. Ваховський – доктор педагогічних наук, професор; заступник голови: С. Шехавцова – доктор педагогічних наук, професор.

На підставі прилюдного захисту дисертацій, виступів опонентів, обговорення членами спеціалізованої вченої ради та постанови науковий ступінь кандидата педагогічних наук було присуджено 6 здобувачам:

1. Віщенко О. В. „Формування художньо-образного мислення майбутніх модельєрів-перукарів у процесі фахової підготовки” (науковий керівник: Савченко С. В.).

2. Крохмаль І. М. „Формування професійної готовності майбутнього фахівця з документознавства та інформаційної діяльності у ВНЗ” (науковий керівник: Караман О. Л.).

3. Ковпак О. С. „Розвиток заочної педагогічної освіти в Україні (50–80-ті рр. ХХ століття)” (науковий керівник: Ваховський Л. Ц.).

4. Полулященко Т. Л. „Педагогічні умови виховання фізичних якостей учнів основної школи у процесі позакласних занять з велосипедного спортуˮ (науковий керівник: Караман О. Л.).

5. Ткачук В. В. „Мобільні інформаційно-комунікаційні технології навчання інформатичних дисциплін майбутніх інженерів-педагогів” (науковий керівник: Семеріков С. О.).

6. Модло Є. О. „Застосування мобільних інтернет-пристроїв у навчанні бакалаврів електромеханіки моделювання технічних об’єктів” (науковий керівник: Семеріков С. О.).

У результаті кандидатами педагогічних наук стали чотири науково-педагогічні працівники університету: І. Крохмаль, О. Ковпак, Т. Полулященко, О. Віщенко. Дисертантів прийшли підтримати колеги з різних структурних підрозділів університету, які підтримали їх та висловили подяку присутнім за підготовку кадрів вищої кваліфікації й підвищення якості кадрового складу.

Спеціалізованими вченими радами та опонентами було визнано актуальність, наукову новизну та практичне значення дисертаційних робіт, а також намічено шляхи подальшого наукового пошуку молодих науковців.

Нові кандидати наук висловили щиру вдячність науковим керівникам, опонентам та членам рад; відзначили творчу і доброзичливу атмосферу, яка царила на захистах.

На захід з’їхалися наукові керівники та опоненти з різних ЗВО України: ДВНЗ „Донбаський державний педагогічний університет” (м. Слов’янськ), ВНЗ „Київська Академія перукарського мистецтва”, Криворізького державного педагогічного університету, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Сєвєродонецьк), Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Донбаської державної машинобудівної академії (м. Краматорськ), Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, «Чернігівського колегіуму» імені Т. Г. Шевченка, Національного університету «Запорізька політехніка» та ін.

Спеціалізовані вчені ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка мають славні наукові традиції, унікальні спеціальності, високу репутацію в науковому просторі України.

Бажаємо новим вченим творчих успіхів, наукової затребуваності та не зупинятися на досягнутому!

За інформацією спецрад університету