Зустріч із представниками ОБСЄ

11 грудня студенти та викладачі НН ІІМВСПН зустрілися із представниками ОБСЄ.

У рамках проведення засідання політико-правового дискусійного клубу ,,Аналітикаˮ студенти та викладачі навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук зустрілися з представниками СММ ОБСЄ в Україні.

На початку заходу до усіх присутніх звернувся директор інституту Антон Бадер: ,,На мою думку, такий захід має 2 складові: по-перше, більш детально дізнатися про те, чим займається ця міжнародна організація, а по-друге, щоб студенти поспілкувалися з експертами, бо це не лише цікаво, а й корисноˮ.

На заході був присутній і проректор з науково-педагогічної роботи Олександр Бабічев, який наголосив на тому, що для університету це дуже цінна зустріч, адже студенти зможуть більше дізнатися про роботу організації, її основні функції. ,,Метою цього заходу є створення чіткого розуміння чим саме займаються люди, які працюють в ОБСЄ та яка їх мета та території проведення ООСˮ – наголосив проректор.

Спостерігач СММ ОБСЄ в Україні Марко Дошляк розповів студентам про організацію з безпеки і співробітництва в Європі, зазначивши, що вона складається з 57 країн світу 3 континентів: Північної Америки, Європи та Азії. Зауважив, що на території України вона почала свою діяльність в 2014 році і наразі тут перебуває майже 700 міжнародних спостерігачів з більш, ніж 40 країн, з них 600 – працює на Донбасі.

Цього дня, задля ефективнішого засвоєння інформації, студентів було розподіллено на чотири групи. Так, перша група обговорювала питання прав людини з Йорданом Арсовим, експертом з відділу по гуманітарним питанням. Другій групі Маркус Кроттмайер, експерт по гендерним питанням, розповідав про гендерні особливості у світі. Роман Чебан, технічний спостерігач місії ОБСЄ в Україні, продемонстрував третій групі безпілотник ,,Мавік-2ˮ, а четверта група, на чолі з Байшом Калчаевим, роздивлялася міни та слухала про види вибухівок.

Мовний бар’єр не зашкодив спілкуванню, адже разом із експертами були присутні і перекладачі.

Зустріч представників ОБСЄ зі студентами НН ІІМВСПН виявилася цікавою та інформаційно-насиченою. Окрім інформації, яку розповідали експерти, студенти мали можливість поставити питання, які їх цікавили та отримати на них вичерпні відповіді із зазначених вище тем.

Вікторія Калініна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка