Свято Покрови

У ЛНУ урочисто відзначили потрійне свято – День Захисника України, День українського козацтва та Свято Покрови Пресвятої Богородиці.

День захисника України – це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України, та усіх тих, хто поклав своє життя в ім’я суверенності та єдності нашої держави.

Святкові та урочисті заходи цьогоріч у нашому університеті розпочалися із відкриття Покровського ярмарку. Зранку у головному корпусі університету панував святковий настрій та неповторний аромат. Студенти весело запрошували до столу гостей і пригощали усіх охочих відвідати українські страви. Кожний підрозділ ЛНУ зміг здивувати оформленням свого столу та приготованими стравами.

Продовженням свята стало театралізоване дійство, під час якого відбулося привітання військовослужбовців та посвята студентів в козаки. Хлібом-сіллю ми сьогодні зустрічали військовослужбовців полку спеціального призначення та Делегацію Академії козацтва Луганської області.

Зі словами вітання до присутніх звернувся голова вченої ради ЛНУ, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор   Віталій Курило: ,,Я хотів би  побажати, щоб українська армія, український народ завжди були міцними, щоб завжди стояли на збереженні нашої національної ідентичності та держави, щоб Україна була сильною і могутньою. Нехай процвітає Луганський національний університет, українська армія та українська держава”.

За мужність, хоробрість, вірність українському народові і територіальну-цілісність України та з нагоди відзначення Дня Захисника України ректор ЛНУ Сергій Савченко нагородив військовослужбовців полку спеціального призначення.

Напередодні дня захисника України, молодь та викладачі нашого університету підготували подарунки та смаколики, які були урочисто вручені військовим з побажаннями незламної волі та міцного козацького здоров’я. А напередодні наша університетська родина надіслала подарунки дітям загиблих воїнів полку спеціального призначення.

Хвилиною мовчання шевченківці вшанували пам’ять загиблих героїв-захисників, в числі яких і вісімнадцять воїнів полку спеціального призначення, справжніх чоловіків, які віддали своє життя заради незалежності України.

Кульмінацією свята став ритуал посвяти студентів в козаки та прийняття присяги. З вітальним словом до усіх присутніх звернувся польовий гетьман особливого козацького округу в Луганській та Донецькій областях, генерал козацтва Віктор Ткаченко.

Право зачитати клятву на вірність Державі було надано Валерію Сапехіну. Волелюбний дух наших пращурів об’єднав цього дня молодь і став уособленням сили та міцності нації. Склавши присягу молоді козаки відчули себе маленькою частинкою великої української держави.

Під час святкування запальні виступи студентів гармонійно перепліталися з постановами покровських обрядів. Так, студенти змогли реалістично розіграти такі обряди як «Посада на коня», « Внесення полотна Покрови Пресвятої Богородиці», «Сватання та вітання молодих». Окремою прикрасою святкування стала презентація українських хусток, за що студенти та викладачі висловлюють вдячність співробітникам Луганського краєзнавчого музею в м. Старобільськ.

По закінченню заходу молодих козаків запросили відвідати козацького кулішу, а студентсько-викладацький колектив ще продовжував обмінюватися щирими посмішками та враженнями від свята.

ЛНУ імені Тараса Шевченка