Марш на захист тварин
16.9.2019
15 вересня студенти факультету природничих наук долучилися до Всеукраїнського маршу на захист тварин.
Ініціатором заходу в Україні виступає гуманістичний рух UAnimals. У цьому році Всеукраїнський марш пройшов вже втретє, одночасно у 24 містах країни. Окрім того, вперше в історії зоозахисна подія відбулася в Антарктиді – на станції Вернадського.
Гасло Маршу цього року – “Будь голосом тих, хто не може захистити своє право на життя”. Махатма Ганді свого часу зауважував: “Велич і моральний прогрес нації можна виміряти тим, як ця нація ставиться до тварин”.
Студенти факультету природничих наук вийшли на вулиці Старобільська з яскравими плакатами та листівками, які закликають людей захищати тварин від жорстокого поводження.
«Нажаль, сьогодні, прийняте у нашому суспільстві ставлення до тварин далеко від цивілізованого, хоча у останні роки зроблені певні кроки. Розуміємо, що перед нами ще значний шлях головною метою якого є об’єднання людей навколо гуманістичних цінностей, однією із яких є захист тварин від жорстокого поводження», – розповідає декан факультету природничих наук Наталія Мацай.
Хочемо нагадати визначені цілі зоозахисту, які були прописані у Меморандумі учасниками першого Маршу:
- Чітке визначення права власності на тварину та позбавлення такого права в результаті жорстокого поводження для забезпечення відповідальності власників.
- Сприяння створенню зоополіції та запровадження в Україні дієвої системи контролю і покарання за жорстоке поводження з тваринами.
- Заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях.
- Заборона експлуатації тварин для жебракування і фотопослуг.
- Заборона створення і функціонування притравочних станцій.
- Відмова від використання живих тварин для експериментів та ін.
- Розвиток реабілітації тварин і центрів утримання тварин, що постраждали від людини та її діяльності.
- Законна протидія діяльності хутряних ферм та розвитку хутряної промисловості.
- Перешкоджання діяльності живодерів-догхантерів.
- Припинення програм масового вбивства та евтаназії безпритульних тварин у містах України.
- Внесення лосів та інших диких тварин природного ареалу України, що знаходяться на межі зникнення, до Червоної книги України.
І, на завершення, хочеться навести ще один вислів, який належить Фредеріку Дугласу: „Життя нації у небезпеці тільки тоді, коли ця нація чесна, правдива та доброчесна”.
За інформацією факультету природничих наук