Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Зустріч із Володимиром Семистягою

Науковець ЛНУ імені Тараса Шевченка Володимир Семистяга отримав Орден «За заслуги» III ступеня.

Науковець Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Семистяга – заслужений працівник освіти України, український історик і громадський діяч. До початку військових дій на території Луганської та Донецької областей він обіймав посаду старшого викладача кафедри історії України в університеті.  

На Луганщину пан Володимир приїхав отримати із рук голови Луганської обласної державної адміністрації В. Комарницького  одну з найвищих державних нагород – Орден «За заслуги» III ступеня.

Завітав Володимир Федорович і до рідного університету. І хоч часу на інтерв’ю у нього було замало, та все ж нам вдалося поговорити. Перше, про що ми запитали у історика – арешт у 2014-му: чому і за яких обставин це відбулося. «На початку військових дій на території Луганщини об’єднані довкола «Просвіти» освітяни згуртувалися та  створили нелегальну організацію «Луганці-шевченківці». ЇЇ члени розповсюджували листівки, збирали інформацію про те, що діється на території Луганської та сусідніх прикордонних  областей, розвішували українські прапори – це була громадська організація, яка тоді вчинила серйозний спротив ворогу й конкретно боролася з ним. До цієї організації входив і я. У червні 2014-го мені зателефонували з невідомого номеру і запропонували зустрітися. Зустрілися… Коли я запитав: «У чому справа?», то відчув дуло пістолета на животі і все зрозумів. Далі мене втиснули в машину й відвезли до підвалу», – розповідає Володимир Семистяга.

Про подробиці свого перебування у полоні та  втечі з нього шевченковець розказувати не став. Сказав лише, що коли покинув територію області, то був спочатку у Полтаві, потім у Києві. А далі – лікування у Львові, Івано-Франківську, знову у Києві.

Про подробиці того періоду життя освітянина можна дізнатися з книги Олександра Скрипника «Розстріляний на ДОНБАСІ «ЗА ІЗМЄНУ РОСІЇ», яку пан Володимир подарував нашій бібліотеці.

А прослухати інтерв’ю з Володимиром Семистягою Ви можете за посиланням http://radio.luguniv.edu.ua/?p=1397.

У 2015 році Володимир Семистяга почав працювати на кафедрі слов’янських мов у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова.  А сьогодні він продовжує роботу як громадський діяч, займається вивченням  Київських центральних архівів.  

Володимире Федоровичу, щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, життєрадісного настрою, миру та невичерпних сил для подальшої плідної діяльності!

 Ірина Бахмет,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024