Перші дні першокурсника в НН ІПП

Вчорашні школярі з першого вересня приступили до занять у навчально-науковому інституті педагогіки і психології ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Навчання у ЗВО – це абсолютно новий досвід. У першокурсників, які вступили до інституту, є багато труднощів: новизна у процесі навчання, умови життя (віддаленість від батьків), оточення, незвичний режим діяльності, неналагодженість відносин у групі, а також непристосованість  до самостійного життя, ведення власного бюджету і подолання можливих матеріальних труднощів тощо. Усі ці  проблеми студенти долають протягом кількох місяців, поступово адаптуються та пристосовуються до нових умов і спрямовують свої сили на здобуття знань.

Уже в перший день навчання студенти познайомились з усіма структурними підрозділами університету: факультетами, інститутами, бібліотекою, спортивним клубом, центром культури та дозвілля; відвідали студентську соціальну службу, кабінет нової української школи, геологічний музей, Coworking – center, музей педагогічної слави ЛНУ та ін. Перед урочистою лінійкою першокурсники на кураторській годині спілкувалися один з одним, академічним куратором, яка розказала про історію створення університету, права та обов’язки студентів, правила внутрішнього розпорядку інституту.

Об 11.00 студенти НН ІПП в актовій залі зустрілися з професорсько-викладацьким складом. Директор інституту доктор педагогічних наук, професор О.Л. Караман привітала усіх присутніх з Днем знань, представила студентам заступників директора, завідувачів кафедр, секретарів директорату, голову студентського директорату.

Заступник директора з навчальної роботи О.М. Цалапова розповіла про організацію навчального процесу та  особливості роботи на сайті дистанційного навчання.

Заступник директора з соціально-гуманітарної роботи В. Ф. Пушко познайомила першокурсників з студентськими кураторами, планом соціально-гуманітарної роботи на перше півріччя, надала інформацію щодо нарахування соціальної стипендії, перерахувала категорії студентів, що мають право на пільги та пояснила, які необхідні для цього документи.

Заступник директора з наукової роботи В. В. Кизилова наголосила на особливостях навчального процесу, що пов’язані зі специфікою наукових галузей, наявних в інституті (організація та проведення науково-практичних конференцій різних рівнів, участь у конкурсах наукових робіт, олімпіадах, написання статей та ін.).

Голова студентського директорату Олександр Сачек розказав про роботу директорату та закликав першокурсників до співпраці.

На зборах кращих студентів нагородили грамотами університету.

О 20:00 розпочалася святкова шоу-програма для студентів (концерт і дискотека). Ось так, і завершився перший день в інституті.

03.09.19 студентський директорат провів засідання старост, де обговорили обов’язки старост та заступників щодо організаційної роботи зі студентами.

04.09.19 студенти усіх спеціальностей НН ІПП відвідали Луганський обласний краєзнавчий музей.

05.09.19 відбулися організаційні збори студентів НН ІПП, які проживають в гуртожитках університету На зборах виступили: керівник центру культури  та дозвілля О. П Міронова, голова профспілкової організації ЛНУ імені Тараса Шевченка В. П. Мороз, фахівець з охорони праці та безпеки життєдіяльності О. Й. Сичова.

Під час зустрічі зі студентами заступник директора В. Ф. Пушко ознайомила мешканців  гуртожитку з правилами внутрішнього розпорядку в ЛНУ імені Тараса Шевченка, положенням про поселення та проживання в гуртожитках студмістечка університету. Зазначила, що мешканцям гуртожитку потрібно дбайливо ставитися до державного майна, що знаходиться на балансі Університету, ощадливо користуватися водою, газом, електричною і тепловою енергією. Підтримувати у належному стані кімнату (чистоту і порядок), місця загального користування. Забороняється студентам курити в кімнатах, зберігати пристрої для паління; вживати спиртні напої (в тому числі і слабоалкогольні), наркотичні та токсичні речовини та ін.

Також, Віра Федорівна усім студентам НН ІПП побажала, щоб наука йшла як по «маслу», екзамени проходили як на одному диханні, друзі цінували, щоб студентські роки запам’яталися як найкращі в житті. Усім удачі у всіх починаннях, легкого навчання, щирої любові, справжнього щастя, міцного здоров’я, мирного неба над головою.

За інформацією НН ІПП