Вступні іспити до аспірантури

У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулися вступні іспити до аспірантури.

Аспірантура та докторантура успішно діє у нашому закладі вищої освіти протягом 54-х років. ЇЇ функціонування забезпечується наявністю в університеті сучасної науково-дослідної та матеріальної бази, співробітництвом із науковими школами, які мають потужні наукові дослідження в галузі спеціальностей, за якими проводиться підготовка кадрів вищої кваліфікації.

До аспірантури на очну та заочну(денна, вечірня) форми навчання для здобуття наукового ступеня доктора філософії на конкурсній основі мали право подати документи особи, які здобули ступінь магістра або здобули освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста. Цьогоріч до аспірантури вступають 23 особи.

4 вересня майбутні здобувачі вже склали іспит з іноземної мови. Вчора, 5 вересня, відбувся іспит з філософії. З вітальним словом до вступників звернулася доцент, кандидат філософських наук Юлія Нужна. Вона привітала усіх присутніх, розповіла про особливості тестових завдань та побажала успіху під час тестування.

Сьогодні майбутні здобувачі склали іспит зі спеціальності. Їх на сьогоднішній день в аспірантурі діє 13: 011 ‒ освітні, педагогічні науки; 015 ‒ професійна освіта (за спеціалізаціями); 025 ‒ музичне мистецтво; 032 ‒ історія та археологія; 035 ‒ філологія; 051 ‒ економіка; 052 ‒ політологія; 054 ‒ соціологія; 073 – менеджмент; 111 – математика; 201 ‒ агрономія; 231 ‒ соціальна робота; 281 ‒ публічне управління та адміністрування.

На початку складання іспиту зі спеціальності до майбутніх аспірантів звернулася доктор педагогічних наук, професор, директор НН ІПП Олена Караман. „Вітаю вас з тим, що ви успішно пройшли перші ІІ етапи – іспит з філософії та іноземної мови. Сьогодні на вас чекає найвідповідальніший – вступний іспит зі спеціальності, за яким, власне, ви будете здобувати освітньо-науковий ступінь доктора філософії”, ‒ наголосила професор.

Олена Леонідівна представила голів та членів екзаменаційної комісії, серед яких провідні учені університету: Савченко С.В. ‒ ректор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор; Ваховський Л.Ц. – доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи; Харченко С.Я. ‒ доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри соціальної педагогіки НН ІПП.

В останні роки утвердилася тенденція, коли до аспірантури вступають викладачі інших закладів вищої освіти та професійних коледжів. Так, у цьому році до приймальної комісії з прийому до аспірантури було подано документи від осіб, які проживають не лише в Луганській області (м.Старобільськ, м.Сєвєродонецьк, м.Рубіжне), а й в м.Бахмут Донецької області, м.Харкові, м.Полтаві, м.Києві.

Підготовка аспірантів у ЛНУ імені Тараса Шевченка здійснюється як за кошти юридичних та фізичних осіб, так і за кошти державного бюджету. Цього року за кошти держави мають можливість навчатися 9 осіб.

Бажаємо майбутнім аспірантам-шевченківцям успішного навчання, наукових здобутків та творчої наснаги у подальшій роботі над написанням дисертації та її захистом!

Прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка