Засідання вченої ради

В університеті відбулося перше у новому 2019-2020 навчальному році засідання вченої ради.

На порядку денному було розглянуто три основних питання:

• про підсумки роботи університету за 2018 – 2019 н. р. та завдання на 2019 – 2020 н. р.;
  • про затвердження навчальних планів на 2019 – 2020 н. р.;
  • про затвердження плану роботи вченої ради університету на 2019 – 2020 н. р.

На початку засідання голова вченої ради університету Віталій Курило повідомив про те, що відповідно до указу президента України В. Зеленського 29 серпня визначено Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. За самовідданий захист нашої землі Віталій Курило подякував присутнім військовослужбовцям та тим, хто віддав своє життя, захищаючи територіальну цілісність нашої країни. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. З актової зали кращі студенти Карина Борисенко та Олександр Сачек вирушили до пам’ятного знака воїнам, загиблим за незалежність України, аби покласти квіти від університету.

З доповіддю про підсумки роботи університету за 2018 – 2019 н. р. та завдання на 2019 – 2020 н. р. виступив ректор ЛНУ імені Тараса Шевченка Сергій Савченко.

У минулому навчальному році в університеті було проведено 4 міжнародні, 11 всеукраїнських конференцій, конференції регіонального та університетського рівнів та інші наукові заходи, в яких взяли участь провідні зарубіжні та українські вчені. 28 студентів університету стали призерами студентських олімпіад і наукових та творчих конкурсів різних рівнів. Сьогодні в університеті продовжують свою роботу 5 філіалів інститутів НАН України, 2 науково-дослідні центри НАПН України, 4 науково-дослідні лабораторії. Науковці досліджують 57 кафедральних науково-дослідних тем. 2 фундаментальні роботи фінансуються МОН України (наукові керівники – професори В.С. Курило та А.В. Жучок). 1 науковий проект виконується за рахунок гранту в межах проєкту Erasmus+ (науковий керівник ‒ доцент Г.А. Могильний). Студенти  НН ІФВС на Чемпіонаті Європи вибороли 2 золоті медалі, на Чемпіонаті України з важкої атлетики – 2 бронзових медалі, на Чемпіонаті України зі спортивної гімнастики – 12 медалей: 5 золотих, 3 срібні та 4 бронзові.

Підсумовуючи доповідь, Сергій Вікторович розповів про пріоритетні задачі на новий 2019-2020 навчальний рік в освітній, науковій та господарській діяльності, наголосив на перспективах розвитку ЛНУ імені Тараса Шевченка.

В обговоренні цього питання взяли участь завідувач кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами Євген Хриков, завідувач кафедри політології та правознавства НН ІІМВСПН Світлана Вовк, завідувач кафедри соціальної педагогіки НН ІПП Сергій Харченко.

З доповіддю про затвердження навчальних планів та освітніх програм на 2019-2020 н. р. виступила в.о. завідувача навчального відділу Валентина Лєснова. У зв’язку з появою нових освітніх стандартів було затверджено 68 навчальних плани.

На засіданні було заслухано, обговорено та затверджено план роботи вченої ради на 2019-2020 навчальний рік.

Серед різного було рекомендовано до друку журнал „Освіта та педагогічна наука”, затверджено теми дисертацій на здобуття ступеня доктора наук  і ступеня доктора філософії, рекомендовано на стажування професора, завідувача філософії та соціології Іллю Кононова.

Вчена рада підтримала кандидатуру доктора педагогічних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України Віталія Курила щодо призначення його на посаду першого проректора ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка».