Дослідження на кафедрі біології та агрономії
8.7.2019
На кафедрі біології та агрономії активно тривають дослідження з теми: «Оптимізація прийомів вирощування соняшника в умовах Луганської області».
Коли більша частина університету відпочиває, наукові кадри йдуть у відпустки, а студенти на канікули, на кафедрі біології та агрономії розпочинається найвідповідальніший час. Саме в ці місяці найбільш інтенсивно протікають основні фази росту та розвитку рослин. Спостереження за ростом рослин, розвитком їх кореневої системи та нарощуванням листової поверхні в цей період дає змогу повноцінно та якісно оцінити ефективність закладених дослідів, за рахунок чого надати науково обґрунтовані рекомендації що до внесення змін в існуючі технології вирощування сільськогосподарських культур.
На дослідних ділянках кафедри біології та агрономії ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» аспірант Степанов Віталій Вадимович під керівництвом доктора сільськогоспорадських наук, професора кафедри Маслійова Сергія Володимировича проводять досліди за темою «Оптимізація прийомів вирощування соняшника в умовах Луганської області». Ці досліди проходять протягом 2018 – 2019 років та планують продовжувати в подальшому.
Всі варіанти дослідів розробляються згідно з загальноприйнятими рекомендаціями до проведення польових опитів, та порівнюються з посівами соняшнику вирощуваними за класичною технологією прийнятою для нашої агрокліматичної зони. Спостереження за рослинами проводять від висіву до збирання врожаю з періодичністю 7-10 днів.
Основними напрямками є: пошук оптимальної площі живлення соняшнику шляхом змінення густоти стояння рослин на 1 га. На одному з варіантів змінювали ширину міжрядь зі стандартних 70 см до 35 см. На іншому змінювали кількість рослин на 1 погонному метрі з 3-4 стандартних до 5-6 досліджуваних.
Іншим напрямком є ефективність різних прийомів боротьби з бур’янами механічне видалення та використання гербіцидів: «Трофі» та «Оскар». Також розробляються напрямки боротьби зі злісним бур’яном-паразитом вовчком соняшниковим, та використання нових видів мікродобрив «AktiBION» порівняно з загально прийнятим добривом «Діамофоска».
Всі досліди проводяться на гібридах та сортах районованих для Луганської області. Результати отримані в процесі досліджень обговорюються на кафедрі та висвітлюються у фахових наукових журналах.
За інформацією факультету природничих наук