Польові практики географів
21.6.2019
Як відомо, географа на книжках не виховаєш, потрібна практика.
Навчальним процесом підготовки студентів спеціальності «Середня освіта (Географія)» передбачено проходження польових практик, які традиційно проводяться наприкінці травня –у першій половині червня.
Практика на 3 курсі має комплексний характер і передбачає перебування студентів на маршруті. Мета практики – формування у студентів-географів навичок ведення польових стаціонарних та маршрутних фізико-географічних та економіко-географічних спостережень; вивчення в польових умовах географічних закономірностей просторового розподілу природних компонентів та природних комплексів, особливостей їх функціонування в природних умовах та під впливом антропогенної діяльності на обраному для практики маршруті; розширення географічного кругозору, закріплення умінь досліджувати, описувати та характеризувати природу, населення, поселення, господарство на основі стандартних методик та вміння проводити екскурсії.
Маршрут, яким слідували студенти разом з керівником, пролягав через 10 областей, з крайньої східної до крайньої західної – Закарпатської області. Студенти-географи отримали можливість побачити різні регіони та відчути їх специфіку – природну, етнокультурну та економічну, ознайомитись із найцікавішими об’єктами, серед яких – пам’ятки культурної та природної спадщини ЮНЕСКО – Софійський собор, Києво-Печерська лавра, історичний центр Львова, Резиденція Митрополитів Буковини і Далмації, Букові праліси Карпат.
Незабутні враження у студентів залишили Карпати, міста Львів і Київ, Кам’янець-Подільська та Хотинська фортеці, Бакотська затока. Крім цього практиканти побували на території двох природних заповідників, біля географічного центру Європи, на кордоні з Румунією, побачили річки – Дніпро, Дністер, Прут, Тису, Смотрич. А ще цього року довелось побувати на екскурсіях та поспілкуватися із колегами і студентами в трьох університетах – Кам’янець-Подільському, Чернівецькому та Львівському, у Чернівецькій обласній державній адміністрації.
У ході практики студенти вчилися працювати в команді, вести спостереження, поглиблено вивчали окремі теми («Історико-етнографічні регіони України», «Багатофункціональне місто, місто-мільйонер», «Природа Карпат» і т. ін.). Насичену програму практики вдалося реалізувати завдяки максимальному сприянню керівництва Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, факультету природничих наук, а також за підтримки колег-географів дружніх університетів.
Одночасно студенти молодших курсів пройшли польові практики з геології, метеорології, гідрології, топографії та ін. Базою для цих практик стали окремі місцевості північної частини Луганської області.
За інформацією кафедри географії