Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Тренінг з дизайн-мислення

Представники НН ІПП взяли участь у тренінгу з людино-орієнтованого дизайну та дизайн-мислення.

Директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології Олена Караман і доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Людмила Варяниця стали учасниками п’ятиденного тренінгу з людино-орієнтованого дизайну (human centered design) та дизайн-мислення, що відбувся з 10 по 14 червня в живописному місті Вишгороді близь Києва.

Тренінг проходив на території «Sobi Club» – сучасного простору для відпочинку, урочистих та розважальних заходів, конференцій, тренінгів, круглих столів, що розташований у сосновому бору на березі Дніпра.

Тренінг з дизайн-мислення було організовано за підтримки проекту «Реформа управління на сході України ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Основною метою тренінгу стало навчання учасників використовувати інструменти людино-орієнтованого підходу та дизайн-мислення для розв’язання комплексу проблем у різних сферах життєдіяльності людини, спонукання до впровадження інновацій, що відповідають потребам людини, громади і суспільства.

Тренеркою стала Фіона Майлз (Fiona Myles), дизайн-мислителька та стратегиня з Великої Британії. Фіона має понад 20 років досвіду у цій сфері, читала лекції з дизайн-мислення в Імперському коледжі Лондона (Imperial College London) та у Лондонському університеті мистецтв (University of the Arts London); є партнеркою, тренеркою та фасилітаторкою Академії дизайн-мислення (Design Thinking Academy), Британської ради з дизайну (Design Council) та компанії Nesta, а також засновницею компанії Kin.

Дизайн-мислення – це найуспішніша світова методика для створення інновацій, яку активно використовують у роботі такі компанії, як Facebook, Google, Apple, Procter&Gamble, Samsung, IBM, IKEA. Курси з дизайн-мислення є важливим складником навчального процесу Стенфордського університету та інших провідних університетів світу. В Україні до сьогодні їх викладали тільки найкращі бізнес-школи й тренери для вузької й забезпеченої аудиторії. А сьогодні завдяки GIZ курсом опанували й науковці нашого університету.

Крім учасників від ЛНУ імені Тараса Шевченка, у тренінговій програмі взяли участь представники Верховної Ради України, місцевих органів влади, Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) з різних куточків України, зокрема й мм. Сєвєродонецька та Лисичанська.

Протягом п’яти днів, крок за кроком, учасники тренінги занурювалися в дизайн-мислення, опановуючи сутністю, змістом, алгоритмом та інструментами його використання відповідно до власної сфери професійної діяльності.

Наприкінці тренінгу було представлено як командні, так і індивідуальні інноваційні продукти.

О. Караман та Л. Варяниця презентували присутнім теоретичну модель технології формування дизайн-мислення у майбутніх вчителів початкової школи для подальшої її впровадження в освітній процес зі спеціальності «Початкова освіта».

Фінальною подією стало вручення сертифікатів усім учасникам тренінгу, обмін контактами, спільне фото.

За словами О. Караман та Л. Варяниці, дизайн-мислення – це не зовсім звична для наших науковців методологія розв’язання проблем та створення інноваційного продукту, оскільки вона ґрунтується не на аналітичному мисленні та критичному аналізі, а  на творчому процесі, під час якого навіть  зовсім неочікувані ідеї призводять до ефективного рішення проблеми. А тому технологія дизайн-мислення буде дуже корисною в роботі зі студентами для розв’язання найрізноманітних педагогічних задач та проблем.

Участь у вітчизняних і міжнародних проектах, тренінгах, програмах – це не тільки нові знання, практики і досвід, можливість самовдосконалення, це ще й встановлення нових комунікацій та можливість оцінки й самооцінки власної професійної діяльності, презентації університету на різних рівнях, бачення місця університету в освітньому та науковому просторі тощо.  

За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024