Срібним призером Перших Європейських ігор стала студентка ЛНУ імені Тараса Шевченка

Ганна Соловей завоювала «срібло» Європейських Ігор.

Те, що Ганна Соловей, студентка ІФВіС ЛНУ імені Тараса Шевченка, буде однією з головних претенденток на золото в Білга Біч, а саме вздовж узбережжя Каспійського моря було прокладено маршрут 25,8-кілометрової роздільної гонки в жінок, напередодні старту визнавали навіть головні суперниці.

За загальним визнанням траса, на якій мали розіграти нагороди Євроігор-2015, вийшла несхожою на жодну іншу. Зазвичай на чемпіонатах світу організатори намагаються здивувати учасниць рельєфом траси, який вимагатиме різноманітних умінь. У Баку ж навичка потрібна була за великим рахунком лише одна: терпіти. 12,9 кілометрів в один бік і назад і все це в компанії сильного вітру.

Швидшою за нашу спортсменку виявилася лише одна гонщиця – Елен ван Дейк. 13 секунд її переваги над Соловей на позначці 12,9 км перетворилися на 36,5 на фініші. Утім, заради справедливості зауважимо, що голландка є дворазовою чемпіонкою. Правда, для самої Ганни титули суперниці вагомим аргументом для того, щоб змиритися з поразкою, а саме так вона сприйняла своє срібло, не здалися. Так, титуловану ван Дейк вона вже обганяла в минулому році, коли завойовувала історичну для українського жіночого велоспорту срібло в розділці на чемпіонаті світу в Понферрада.

– Ця траса пласка, як стіл, і чесно зізнатися, мені вона не дуже підходила. – сказала Ганна Соловей на прес-конференції. – Елен ван Дейк гонщиця кремезна, не дивно, що сьогодні вона виявилася швидшою та змогла виграти боротьбу з вітром. Результатом своїм незадоволена й дуже засмучена, адже їхала лише за золотою медаллю. Ці Ігри є першими, історичними, а тому дуже хотілося піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу. Обов’язково з тренером проаналізуємо всю гонку та зробимо відповідні висновки.

Зауважимо, що Ганна зовсім недавно склала випускні іспити за ОКР спеціаліста, причому робила це в скайпі, оскільки вже перебувала в Баку. Члени державної екзаменаційної комісії відзначили кваліфіковані відповіді та якісну підготовку студентки. Ми всі вітаємо Соловей з історичним досягненням і сподіваємося, що навчання в магістратурі буде таким самим успішним!

Прес-центр ЛНУ (м. Старобільськ)