«Минуле та сьогодення української вишиванки»

Завідувач сектором студентської соціальної служби провела лекцію «Минуле та сьогодення української вишиванки».

Традиції українського державотворення стали невід’ємною частиною сучасного життя. Всесвітній день вишиванки – це не тільки пошана до багатовікових цінностей нашого народу, це єдність поколінь, уособлення віри у світле європейське майбутнє.

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка традиційно долучається до святкувань, викладачі організовують різноманітні конкурси та виставки. Студентська соціальна служба, на чолі з Оленою Духовою, також не залишилась осторонь сьогоднішніх подій. Так, цього дня служба завітала до дітей, які перебувають у конфлікті із законом, та провела лекцію на тему «Минуле та сьогодення української вишиванки».

Завідувач сектором студентської соціальної служби розказала присутнім про історію цього давнього вбрання та його важливу роль у збереженні духовної єдності українського народу. Діти стали активними слухачами та ставили питання, які їх цікавили. Робота з дітьми, які перебувають у конфлікті із законом, є сьогодні особливо важливою. Адже успішна соціалізація цих осіб неможлива без супроводу та підтримки.

Олена Духова розказала про тематику орнаментів вишиванок, які є унікальними для кожного регіону України. Особливо цікаво дітям було послухати про історію становлення свята Всесвітнього дня вишиванки. Його, до речі, відзначають й у США, Канаді, країнах Європи та Австралії.

Свято вишиванки об’єднало сьогодні велику родину Луганського національного університету. Традиції давнього українського вбрання навіки залишаться в серцях шевченківців.

Олена Духова,
 завідувач сектором студентської соціальної служби