Всеукраїнська конференція в Лисичанському ПК
16.5.2019
15 травня у ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Формування громадянських компетентностей фахівця нової генерації».
Це стало подією всеукраїнського масштабу, адже конференція об’єднала науковців, освітян, громадських діячів з усіх регіонів України, небайдужих до проблеми підготовки педагогічних працівників нової генерації, здатних до виховання нового покоління українців, розвитку громадянського суспільства як єдиної української політичної нації. Не випадково, конференція була організована на базі Лисичанського педагогічного коледжу – одного з найбільш авторитетних, прогресивних та інноваційних структурних підрозділів університету та закладів вищої освіти України. Підтвердження цьому – висока оцінка діяльності коледжу з боку Національної академії педагогічних наук України, яка на чолі з Президентом В. Кременем у жовтні 2018 року відвідала коледж з офіційним візитом. Директор коледжу Г. Мінєнко, заслужений працівник освіти України, згуртувала навколо себе активний, ініціативний, високо патріотичний колектив однодумців, спроможний прославляти коледж та університет на всю Україну.
Учасниками конференції від університету стали С. Савченко, ректор університету, та О. Караман, директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології. Вони відкрили конференцію і привітали учасників від імені викладачів і студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка. Крім того, С. Савченко виступив з доповіддю «Особливості громадянської соціалізації молоді в умовах сучасних викликів».
На пленарному засіданні також виступили Л. Жабенко, головний експерт швейцарсько-українського проекту DOCCU з доповіддю «Формування громадянських компетентностей в Україні», А. Бєляєва та С. Потьомін, громадські радники (м. Одеса), з повідомленнями про роль громадських радників у реалізації громадянської компетентності в НУШ та ін.
Особливий інтерес у слухачів викликали доповіді О. Літовки «Досвід діяльності Лисичанського педагогічного коледжу з питань формування громадянської позиції майбутніх фахівців» та В. Волкової «Формування громадянської компетентності молодших школярів шляхом упровадження курсу «Культура добросусідства», оскільки були присвячені узагальненню досвіду коледжу та школи щодо формування громадянської компетентності у дітей і молоді.
Після пленарного засідання учасники конференції розійшлися по студіям: 1) Педагогіка партнерства: вчимося жити разом»; 2) Майстерня вчителя НУШ; 3) Активні громадяни. Тут викладачі коледжу, вчителі-практики та громадські діячі мали можливість виступити та обмінятися досвідом.
С. Савченко, Г. Мінєнко та О. Караман очолили ще один захід – закриття «Наукового сезону – 2019» у Лисичанському педагогічному коледжі. Кращі студенти презентували свої проекти, а переможці отримали грамоти. Результати одного проекту мають не тільки наукову, а й естетичну й практичну цінність. Це – створений руками студентів етнічний куточок – «Альтанка». Саме в цьому куточку і було зроблено фінальне фото разом з авторським колективом студентів.
Результатом проведення конференції стала збірка наукових праць «Формування громадянських компетентностей фахівця нової генерації».
Громадянська компетентність – одна з ключових компетентностей випускника загальної середньої та вищої школи, необхідна для життя у ХХІ столітті. Вона знайшла своє відображення в усіх сучасних нормативно-правових документах про освіту – Законах України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту (зі змінами)», «Про вищу освіту», Концепції нової української школи, нових державних стандартах початкової освіти, вищої освіти тощо.
ЛНУ імені Тараса Шевченка разом з Лисичанським педагогічним коледжем є першими провідниками ідей Нової української школи й основним осередком формування громадянської компетентності та розвитку громадянського суспільства на Луганщині.
За інформацією навчально-наукового
інституту педагогіки і психології