День пам’яті та примирення в НН ІКМ
13.5.2019
8 травня в інституті культури і мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулася відверта розмова про історію Другої світової війни.
Студенти НН ІКМ взяли актину участь в обговоренні цього питання.
Цього року минає 74 роки з дня закінчення Другої світової війни. Війни, яка принесла безліч страждань людству. Розлучила батьків і дітей, зламала мільйони людських доль, посіяла розруху, бідність і голод, знищила пам’ятки архітектури та мистецтва. Якою була б історія людства, якби не та жахлива бійня, в яку було втягнуто багато народів?
У рамках розмови студентам запропонували розглянути контексти, які створюються навколо Дня Перемоги та їх роль у подальшому сприйнятті та деміфологізації Другої світової війни.
Ухвалений пакет законів про декомунізацію скасовує Закон України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», не передбачає використання радянської символіки. В Україні із законодавства зник термін «Велика Вітчизняна війна».
Як зазначає Український інститут національної пам’яті, новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні включає в себе: переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого; рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства всіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін); перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь ушанування.
Відгомін тих страшних подій відгукується і нині, бо і сьогодні на українських землях іноді знаходять залишки боєприпасів часів другої світової війни.
Низький уклін пам’яті загиблим героям, вічна їм пам’ять.
За інформацією НН ІКМ