Засідання клубу східних культур

На факультеті іноземних мов відбулося чергове засідання Молодіжного клубу східних культур.

Засідання було присвячене обговоренню формули щастя. Присутнім на засіданні студентам було запропоновано згадати приказки про щастя на рідній, а потім на іноземних мовах. Студенти надали багато цікавих прикладів, серед них такі: Всякий свого щастя коваль. Без лиха не бува добра. Хто горя не бачив, той і щастя не знає. Справжнє щастя завжди попереду. Не було б щастя, та нещастя помогло. Ніхто не знає, коли йому щастя посміхнеться.  Справжнє щастя завжди попереду.  Щастя бігає за сміливцями. Happiness depends upon us.  Happiness is not something ready-made. Happiness comes from your own actions. Happiness is a way of travel, not a destination.

Після обговорення приказок Федічева Н.В. зазначила, що поняття “щастя” багатоаспектне й тому важко піддається систематизації. Далі вона ознайомила студентів із формулою щастя PERMA, яку запропонував американський дослідник, психолог, засновник позитивної психології Мартін Селігман у фундаментальній праці  2011 року «Flourish». Формула складається із 5 елементів: позитивні емоції (Positive Emotions), залучення (Engagement), взаємовідносини (Positive Relationships), сенс (Meaning), досягнення Accomplishment/Achievement). Федічева Н.В. пояснила кожний елемент формули так, як його бачить засновник позитивної психології Мартін Селігман.

Далі про поняття щастя розповів гість з КНР Джейн Лі Ву. Він підкреслив, що на думку китайських філософів, можна виділити п’ять основних сегментів щастя: здоров’я, кар’єра, довголіття, радість і багатство. У стародавньому Китаї вважалося, що щастя – це подарунок небес і предків. Такий висновок можна зробити, проаналізувавши написання слова згідно з Китайським етимологічним словником «Сішо Ханьцзи».

За інформацією ФІМ