Всесвітній день донора крові 2015 року – «Спасибі за порятунок мого життя»

Щорічно 14 червня в Україні відзначається Всесвітній день донора.

Всесвітній день донора крові – міжнародний день, який був заснований у травні 2005 р. в ході 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві, проводиться 14 червня та приурочений до дня народження Карла Ландштейнера, австрійського лікаря-імунолога, який відкрив групи крові.

Донор походить від латинського «donare» – «дарувати». У випадку з донорами крові подарунком для реципієнта часто є життя. Цей день проводиться для того, щоб висловити вдячність донорам крові, щодня рятує людські життя шляхом надання своєї крові. Тема кампанії цього року – «Спасибі за порятунок мого життя».

Студенти кафедри лабораторної діагностики факультету природничих наук є активними учасниками донорського руху. Неодноразово здаючи кров, кожен з них допомагає врятувати чиєсь життя. Зі слів студентів – це їх гуманне ставлення і співчуття до хворих людей і тих, хто потребує цієї крові. Активну участь наших студентів у донорському русі є слідуванням принципів деонтології медичного працівника.

Кожен може проявити солідарність, стати потрібним, зробити добру справу!

Кафедра лабораторної діагностики