Засідання вченої ради
29.3.2019
29 березня відбулось засідання вченої ради. На порядку денному було розглянуто планові питання:
- Про результати роботи спеціалізованих учених рад та виконання держбюджетних тем у 2018 р.
- Про діяльність кафедр фізико-математичного та технічного спрямування.
- Різне.
Було заслухано звіти голів спеціалізованих учених рад та голів держбюджетних і грантових наукових тем. Роботу спеціалізованих рад було визнано задовільною.
Заслухавши та обговоривши доповіді проректорів з науково-педагогічної роботи Д. В. Ужченка, Л. Ц. Ваховського, О. І. Бабічева, вчена рада відзначає, що професорсько-викладацький склад кафедр фізико-математичного та технічного профілю – це 34 штатні працівники й 14 сумісників.
На кафедрах розроблено навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін, зокрема робочі програми, які щороку оновлюються та затверджуються на засіданнях кафедр, навчальні посібники, методичні рекомендації, завдання для індивідуальної та самостійної роботи; достатньою є наповненість курсів на університетському освітньому порталі; паралельно зі стаціонарним навчанням викладачі проводять лекції в онлайновому режимі. З лютого 2019 р. кафедра інформаційних технологій та систем упроваджує STARTUP зі студентами ІІ курсу спеціальностей „Інженерія програмного забезпечення” та „Комп’ютерна інженерія”. Разом з тим потребує оновлення публічна інформація про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін на сайті університету; не всі курси оновлюються вчасно, викладачі недостатньо використовують активні методи навчання.
Викладачі кафедр фізико-математичного та технічного спрямування брали участь у роботі 42 міжнародних конференцій та семінарів, 5 всеукраїнських та 3 регіональних конференцій. Результати досліджень науковців кафедр відображено в 68 наукових публікаціях, із них 1 монографія іноземною мовою та 24 статті, опубліковані у виданнях, що входять до наукометричних баз Scopus та Web of Science. Отримано 9 патентів на винахід і 4 – на корисну модель.
Приділяють увагу розвитку студентської науки. У 2018 – 2019 навчальному році 58 студентів взяли участь у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та І турі Всеукраїнської олімпіади з навчальних дисциплін і спеціальностей.
Разом з тим потребує осучаснення тематика та змістовне наповнення виховних заходів: потребує посилення робота з формування корпоративної культури ЛНУ імені Тараса Шевченка на традиціях та історії університету, виховання у студентів почуття гордості за причетність до історико-культурної спадщини й надбань колективу університету.
Серед різного було рекомендовано наукову роботу до присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, рекомендовано до друку наукові та навчально-методичні праці, затверджено тему дисертації на здобуття ступеня доктора наук.
Олена Смитаніна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка