Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Конкурс есе

В університеті підведено підсумки конкурсу есе „Не поет – бо це ж до болю мало…”, який проводився з нагоди 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. 

Не поет – бо це ж до болю мало,

Не трибун – бо це ж лиш рупор мас,

І вже менш за все – „Кобзар Тарас”,

Він, ким зайнялось і запалало…

Ці слова Євгена Маланюка якнайкраще промовляють про велич, багатогранність і надзвичайну значущість постаті Тараса Шевченка в українській культурі. Але його творчість не обмежується простором літератури, навіть виходить поза межі суто мистецькі.

Геній Шевченка потребуватиме ґрунтовного осмислення ще не одне десятиліття. Його поетичні рядки, прозові твори, щоденникові записи, малюнки й офорти спонукатимуть до роздумів і надихатимуть на творчість іще не одне покоління українців. Геніальність митця, невичерпність художніх смислів і глибина його образів дозволяють кожному знайти „свого” Шевченка, зруйнувати міфи про нього й водночас створити власний, оскільки постать такого масштабу ми не спроможні охопити одним поглядом, ураз звільнившись від усіляких стереотипів у її сприйнятті.

Спробу витворити „свій” образ Тараса Шевченка, осягнувши невичерпність (а подекуди – й суперечливість!) цієї величної постаті здійснив кожен із авторів есе, поданих на конкурс. У ньому брали участь викладачі і студенти навчально-наукового інституту культури і мистецтв, навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук, факультету української філології та соціальних комунікацій, факультету природничих наук, Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу, Рубіжанського політехнічного коледжу імені О. Є. Порай-Кошиці, Лисичанського педагогічного коледжу.

Під час оцінювання конкурсних робіт враховувались глибина й оригінальність розкриття теми, а також досконалість мовного оформлення.

Переможницями конкурсу стали Мирослава Андрєєва, студентка Рубіжанського політехнічного коледжу імені О.Є. Порай-Кошиці, та Олександра Циганенко, студентка Лисичанського педагогічного коледжу.

Друге місце посіли Надія Цебрій, студентка навчально-наукового інституту культури і мистецтв, та Анна Ганага, студентка Лисичанського педагогічного коледжу.

Третє місце поділили викладач Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу Наталія Войтенко та студентка навчально-наукового інституту культури і мистецтв Зінаїда Хоружина.

Вітаємо переможців і бажаємо подальших творчих успіхів!

Сергій Теряєв, прес-центр

ЛНУ імені Тараса Шевченка,

за інформацією ФУФСК

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024