На перехрестях музи й долі
12.3.2019
У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбувся урочистий захід, присвячений 205-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка.
Щороку в пам’ять про великого генія українського народу університет проводить низку заходів. Урочистий концерт, який відбувся сьогодні з нагоди 205-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, став завершальним акордом Шевченківського тижня.
Присутні мали змогу дізнатися цікаві маловідомі факти з життя Великого Кобзаря, почути глибоку поезію, зокрема й покладену на музику в сучасній обробці.
Тарас Шевченко – багатогранний геній і одна з найяскравіших постатей українського мистецтва середини ХІХ століття. Саме з таким Шевченком і познайомили присутніх учасники свята. У чотирьох тематичних частинах Тарас Шевченко постав і як людина-загадка, і як художник, і як чоловік, і як митець.
Незважаючи на випробування, які митцю посилала доля, людини, щасливішої від Шевченка, важко знайти у світовій історії. Щасливий був не тільки від того, що і сам кохав, і жінки його любили, відчуваючи в ньому земну силу і духовну глибину та могуть. Щасливий був, що зазнав вищої насолоди, відкривши у собі поета і художника. Він проявив себе і як живописець, і офортист, і майстер рисунка, і акварелі, і сепії та гравюри, пробував себе в скульптурі та різьбі.
Кульмінацією заходу стало нагородження переможців конкурсів, які відбулися у ЛНУ − конкурсу виразного читання поезій, конкурсу есе „Не поет – бо це ж до болю мало…”, конкурсу ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, конкурсу тематичних фотографій „Зоре моя вечірняя…”.
Шевченко як явище велике й вічно живе – невичерпний, нескінченний і незупинний. Волею історії його ототожнено з Україною, і разом із її буттям триває буття Шевченкове, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, озиваючись до нових болів і дум, стаючи до нових скрижалей долі, приймаючи на себе наші провини та злостиві рахунки недругів.
Луганський національний університет 80 років носить славне ім’я Тараса Шевченка. І ми, шевченківці, не тільки цінуємо творчість майстра українського слова, а й своєю щоденною працею примножуємо невмирущу славу Великого Кобзаря.
Сергій Теряєв, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка, за інформацією ФУФСК