Шевченківська година на ІКМ

В інституті культури і мистецтв відбулася відкрита кураторська година присвячена 205-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

У заході взяли участь не лише студенти, але й викладачі та гості інституту. Студенти спеціальності «Музичне мистецтво» розповіли про використання віршів поета в сучасних піснях, які мали можливість прослухати усі охочі; студенти спеціальності «Образотворче мистецтво» продемонстрували як художні здібності Шевченка, так і сучасні інтерпретації образу Кобзаря у вуличному та медійному мистецтві. Студенти спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» провели екскурс у минуле Шевченка за допомогою його автобіографії, а також моделювали дискусію, яка розгорнулася після.

Також на заході був присутній спеціальний гість, переможець фестивалю «Червона рута» та лідер полтавського рок-гурту «Дельтора», який заспівав кілька пісень на вірші Шевченка, зокрема, «Заповіт» та «Микита Швачка».

Кураторську годину завершила дискусія щодо сучасної інтерпретації образу Шевченка, а саме, обговорювалася  виставка «Квантовий стрибок Шевченка». Студентами жваво обговорювалось питання стосовно сприйняття Шевченка та його діяльності в сучасному світі. Думки присутніх розділились. Одні вважали, що якби Шевченко жив у наш час, то він не був тим Шевченком, яким ми його знаємо, інші висловили думку,що навпаки, його діяльність змінила б наше ставлення до сучасного світу.

За інформацією ІКМ