Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Ефективний фейк vs недосконала правда

Студенти-журналісти та викладачі ЛНУ вчилися відрізняти фейки від правди під час тренінгу «Ефективний фейк vs недосконала правда: чому суспільство вірить?»

15 лютого за сприянням керівництва університету було організовано виїзд студентів до м. Рубіжне щоби взяти участь у тренінгу «Ефективний фейк vs недосконала правда: чому суспільство вірить?», що відбувався у рамках проекту «Підвищення якості інформації в місцевих ЗМІ та вміння журналістів і студентів Луганської області визначати фальшиві новини та пропаганду через тренінги, семінари і публікації», який виконується Громадською організацією «Трибун» за сприянням Канадського Фонду та підтримці місцевих ініціатив. Подібні заходи дають змогу розширювати діапазон знань та відкривати нові можливості.

Учасниками тренінгу стали студенти-журналісти, викладачі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та учні рубіжанських шкіл, які виявили бажання у майбутньому стати журналістами.

Тренером виступив Євген Бондаренко – медіа-експерт та керівник Школи Медіа-Патріотів. Він розказав чому виникає викривлення фактів, у чому основне призначення фейкових новин та чим такі новини небезпечні. Говорили також про класифікацію фейків, як вони впливають на психіку та поведінку людини, які почуття формують та яка їх основна мета. Під час тренінгу учасники намагалися аналізувати фейкові новини 2013-2014 років, розбирали їх за пунктами, шукали методи, які використовували журналісти аби поширити неправдиву інформацію.

Завдяки тренінгу студенти отримали безліч знань, які стануть їм у нагоді під час професійної діяльності. Журналістська майстерність формується протягом багатьох років, а досвід, який ми отримали під час обговорення та аналізу фейків – безцінний скарб у діяльності журналіста.

Сергій Теряєв,

прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024