#НеДайСНІДуШанс
3.12.2018
30 листопада в університеті за підтримки Товариства Червоного Хреста та голови соціальної служби ЛНУ Духової Олени відбувся захід, приурочений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
У світі його почали відзначати 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Цього року захід проводився у вигляді лекції, яку розпочала Красюк Лариса Сергіївна – директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старобільської районної державної адміністрації. Вона розповіла студентам про важливість цього дня та причини з яких варто його пам’ятати.
Лікар кабінету «Довіра» Донцова Тетяна Володимирівна детальніше розповіла про історію виникнення, методи профілактики та найбільшу небезпеку яку несе в собі ВІЛ та СНІД. Однією з головних проблем лікування є несвоєчасне звернення до лікаря, бо більшість людей соромляться пройти тест, який в свою чергу може врятувати їм життя. Лікарі закликають не соромитися та робити регулярні тести задля збереження власного здоров’я. Вчасне виявлення ВІЛ-інфекції в організмі людини вже не звучить як вирок. Сьогодні в Україні є доступне специфічне лікування ВІЛ-інфекції, що якісно покращує та продовжує життя інфікованої людини.
Вікторія Крилова – волонтер Червоного Хреста, розповіла про діяльність товариства на території України. Волонтери разом із студентами-активістами вирішили провести акцію на знак боротьби зі СНІДом та подарувати глядачам інформаційні буклети.
На знак вшанування памяті померлих від вірусу, ввечері цього ж дня шевченківці провели свічкову ходу солідарності з ВІЛ-інфікованими. Всесвітній день боротьби зі СНІДом дозволяє замислитися над цінністю людського життя та здоров’я. Будь обережним, не дай СНІДу шанс!
Сергій Теряєв,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка