Виховна година для студентів
3.12.2018
У навчально-науковому інституті фізичного виховання і спорту пройшла виховна година для студентів спеціальностей «Фізична культура» і «Фізична терапія. Ерготерапія».
Виховна година була присвячена 180-й річниці від дня народження Бутовського Олексія Дмитровича, видатного діяча фізичної культури і спорту, члена першого складу та одного із засновників міжнародного олімпійського комітету (МОК) та сучасного Олімпійського руху.
Виховна година пройшла за участі ЛОВ НОК України та ЛОВ Олімпійської академії НОК України. З доповіддю виступив голова ЛОВ Олімпійської академії, завідувач кафедри спортивних дисциплін Галій С. М.
В процесі бесіди проводилась вікторина з деяких питань історії олімпійського руху як в Україні, так і в Луганській області. Найактивніші учасники вікторини – Володіна Вікторія, 4 курс, Фізична терапія, Ерготерапія; Боярчук Іван, 1 курс, СО Фізична культура – були нагороджені пам’ятними призами ЛОВ НОК України.
Постать Бутовського до деяких пір у нас в Україні була незаслужено забута. Хоча своєю діяльністю на протязі життя Олексій Дмитрович залишив значний слід не тільки в історії Олімпійського руху. Генерал-лейтенант інженерних військ, викладав фізичну підготовку, теоретичний курс з історії мистецтв, живопису, історії фізичної культури, проводив практичні заняття з фехтування, стрільби, гімнастики і рухливих ігор.
Але популярності у світі Бутовський здобув все ж таки завдяки знайомству з бароном П’єром де Кубертеном, спільними з ним поглядами на розвиток спорту та відродження Олімпійських ігор.
Автор понад 70 друкованих видань з фізичного виховання та його історії. Олексій Дмитрович Бутовський у свої працях надавав важливе значення підготовці спортивного педагога. Він вважав, що педагог повинен розуміти мету та місце кожної вправи в системі загальної фізкультурної освіти, до того ж вміти використати її так, щоб мета досягалася з найменшими труднощами для учня і з найбільшою вигодою для його фізичного розвитку. Ці ідеї О. Д. Бутовський намагався реалізувати у своїй багаторічній викладацькій роботі.
Сподіваємось, що майбутні педагоги почерпнуть багато цінного з фундаментальних праць однієї з найбільш яскравих постатей олімпійського руху кінця ХІХ – початку ХХ століття.
За інформацією НН ІФВС