Всеукраїнський науково-практичний семінар
14.11.2018
7-8 листопада у місті Святогірськ пройшов Всеукраїнський науково‑практичний семінар «Компетентнісний вимір реалізації нових навчальних програм предметів технологічного циклу».
Під час семінару були організовані майстер-класи, обмін досвідом, цікаві виставки робіт учнів, вчителів трудового навчання та майстрів Донеччини.
На семінарі були організовані дві відкриті панелі. На першій відкритій панелі обговорювалось питання реалізації нових навчальних програм з трудового навчання та технологій.
У другій відкритій панельній дискусії «Учнівська олімпіада як рушій розвитку технологічної освіти» взяв участь завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти, доцент Бурдун Віктор Васильович.
Він, як голова минулорічного IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, підбив підсумки олімпіади, розповів про особливості проведення цього етапу олімпіади, її знакових віхах і акцентував увагу учасників семінару на деяких аспектах, на які варто звернути увагу при підготовці учнів і команд до цьогорічної олімпіади.
Також він звернув увагу присутніх на те, що під час усіх олімпіад у учнів розвивали певні компетентності, а останні два роки при виборі практичних завдань до олімпіади акцент робився саме на розвитку у учнів підприємницької компетентності, яка є однією з базових компетентностей визначених Міністерством освіти і науки України.
Учні повинні були підібрати і виготовити такі вироби, які будуть привабливими, якісними, естетичними і матимуть певний попит у споживача, повинні були побачити цінність власноруч виготовлених виробів в плані оцінки їх саме споживачем. Крім того, їм необхідно було упевнитися в тому, що маючи певні навички, майстерність, фантазію і наполегливість можна досягти успіху у будь-якій справі.
На Фейсбуці у групі «Кузня талантів» був організований аукціон робіт учасників олімпіади. Кошти виручені з аукціону планується витратити на придбання гарних матеріалів для якісного проведення наступної олімпіади. Позаминулого року кошти, виручені з аукціону були витрачені на благодійність.
Минулого року у видавництві «Ранок» виданий альбом з фотографіями робіт учасників олімпіади.
Все це сприяло покращенню іміджу олімпіади і предмета «Трудове навчання» в цілому.
За інформацією ННІТОТТ