День української писемності та мови
9.11.2018
Студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка відзначили свято української писемності та мови.
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада. Встановлене воно було Указом Президента на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.
Викладачі та студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка плекають красу і мелодійність української мови та є справжніми поціновувачами класиків вітчизняної літератури, сучасних поетів і прозаїків.
Святковий день розпочався з науково-практичної конференції «Слобожанська бесіда», яку провела кафедра української філології та загального мовознавства. Науковці обговорили актуальні питання мовознавства, проаналізували мовленнєву креативність комунікантів, висвітлили роль інформаційного простору у формуванні культури та організацію навчально-комунікативного простору в умовах білінгвізму.
Участь у конференції взяли освітяни зі всієї України. Наукові статті та тези надіслали студенти й викладачі, а через скайп-зв’язок приєдналися представники Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
Продовженням цього дня стало написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який звучав в ефірі «Українського радіо». Сьогодні студенти, викладачі та співробітники нашого університету долучились до заходу і перевірили свої знання з рідної мови. Декан факультету української філології та соціальних комунікацій Тетяна Пінчук зазначила, що це вже вісімнадцятий радіодиктант, який допомагає об’єднати і всіх українців загалом, і всіх шевченківців. А по завершенню диктанту поділились своїми враженнями і студенти. Тетяна Царевська, студентка 3 курсу, зазначає: «Цього року диктант був нескладний, тож я думаю, що написала чудово. Але, яким би не був результат, все одно це гарна нагода перевірити свої знання і поновити їх».
Отож, цей день ще раз нагадав усім українцям, що мова – це душа народу, його духовна складова та національна гордість. Свято писемності та мови є приводом глибше поринути в історію нашої країни та згадати імена тих, хто долучився до боротьби за свободу і незалежність Батьківщини.
Олена Смитаніна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка