Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Польові дослідження

Студенти та викладачі університету провели закладку польових дослідів.

Першоосновою, джерелом теоретичних досліджень служить спостереження, досвід, а узагальнення експериментальних даних розвиває теорію.

Під таким гаслом 29 квітня викладачі та магістранти кафедри технологій виробництва і професійної освіти навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму спільно з аспірантами факультету природничих наук під керівництвом доктора сільськогосподарських наук, професора С.В. Маслійова провели закладку польових дослідів, розташованих в Старобільському районі Луганської області.

Згідно результатам проведених дослідів видаються рекомендації з можливості та ефективності застосування досліджуваних посівних матеріалів, засобів захисту і технологій підготовки та догляду за культурами.

Правильно сформульована і поставлена мета – запорука отримання успішних результатів.

Всі роботи на дослідній ділянці, починаючи з закладки (розбивки) польового досвіду і закінчуючи збиранням врожаю, проводять ретельно, своєчасно, без помилок, чим забезпечується більш висока точність результатів.

Особливістю даних дослідів є те, що проводилося вивчення способів оптимізації розташування і харчування сільськогосподарських культур на прикладі сортів і гібридів харчової кукурудзи і соняшнику.

В основу демонстраційних дослідів було закладено: вивчення способів удосконалення сівби і вплив площі живлення рослин на розвиток і врожайність.

Ще одним напрямком роботи стала оцінка ефективності технологій обробки ґрунту і схем хімічного захисту рослин.

У закладці дослідів брали участь доктор сільськогосподарських наук, професор С.В. Маслійов, кандидат технічних наук, доцент О.О. Беседа, аспіранти Н.А. Циганкова, В.В. Степанов, магістрант Є.С. Маслійов і робочі фермерського господарства «Урожай».

Співробітники навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму висловлюють подяку керівництву фермерського господарства «Урожай» і його працівникам за надану допомогу у виділенні дослідно-демонстраційної ділянки для проведення дослідів.

За інформацією НН ІТОТТ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024