Всесвітній день здоров’я
7.4.2018
У навчально-науковому інституті фізичного виховання і спорту відбувся захід присвячений Всесвітньому дню здоров’я.
Рівно 70 років тому, на Міжнародній конференції, яка проходила у Нью-Йорку, була заснована Всесвітня організація охорони здоров’я. На честь цієї події, щорічно 7 квітня, в усьому світі відзначають День здоров’я, тематика якого обирається виходячи з найбільш актуальних проблем охорони здоров’я. У 2018 році тема Всесвітнього дня здоров’я була сформульована таким чином – Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди. Гаслом компанії стала фраза – «Здоров’я для всіх!».
За даними ВООЗ, сьогодні щонайменше, половина людей в світі не можуть отримувати базові послуги охорони здоров’я, а більше 2 млрд – не мають доступу до основних лікарських засобів. При цьому експерти наполягають на тому, що загальне охоплення якісними медичними послугами цілком досяжне, але для цього необхідно, щоб системи охорони здоров’я були орієнтовані не на хвороби та інститути, а на людей. Саме на це й спрямована медична реформа в Україні, яка розпочалася у квітні зі змін первинної ланки національної системи охорони здоров’я. У рамках компанії «Лікар для кожної сім’ї» кожен українець зможе підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, а з липня 2018 року Національна служба здоров’я України направлятиме кошти з загальних податків у медичний заклад лікарю, якого обрала конкретна людина.
Обговоренню цих та інших важливих питань і було присвячено захід організований кафедрою фізичної реабілітації та здоров’я людини ННІ фізичного виховання і спорту, що відбувся у приміщенні Кремінської районної бібліотеки для дітей. Модератором дискусії виступив завідувач кафедри, доцент Олег Виноградов, який ознайомив присутніх з діяльністю ВООЗ, історією і основними ідеями Всесвітнього дня здоров’я та особливостями національної медичної реформи, а саме з процесом обрання лікаря первинної ланки і укладання медичної декларації.
Цілком зрозуміло, що найбільший інтерес серед присутніх на зустрічі викликали питання реформування національної системи охорони здоров’я. Учасників дискусії турбувало богато питань, більшість з яких торкалися доступності та якості медичного обслуговування у нових умовах. Але навіть скептично налаштовані до змін, що відбуваються в системі охорони здоров’я України, визнали необхідність продовження реформ. Загальну думку учасників яскраво ілюструє цитата Ілона Маска, що пролунала наприкінці зустрічі – «Багато хто не любить змін, але ми повинні навчитися приймати їх. Особливо якщо альтернатива змінам – це катастрофа».
Сподіваємось, що гасло «Здоров’я для всіх!» завдяки новій медичній реформі стане реальністю в осяжному майбутньому.
Колектив кафедри фізичної реабілітації та здоров’я людини висловлює щиру подяку Кремінської районній бібліотеці для дітей за допомогу в організації заходу.
За інформацією НН ІФВС