Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Комплекс «Фізика»

У грудні 2017 р. кабінет фізики Старобільського відділення ВП «РЦПО ЛНУ» отримав цифровий вимірювальний комплекс EinsteinTH«Фізика».

Серед пріоритетних напрямків розвитку освіти визна­чено запровадження освітніх інновацій та інформаційних технологій, забезпечення та зміцнення матеріально-технічної бази освіти. Це суттєво стосується процесу навчання фі­зики, як експериментальної науки.

Урок триває 45 хвилин або 2700 секунд. А скільки в них поміститься… Дійсно, як багато може поміститися в 45 хвилинах!? Легені людини пропустять через себе 430 л повітря, моргання очима в сумі триватимуть 220 секунд, за умови артеріального тиску у людини -120×80 мм ртутного стовпчика, то швидкість течії крові в аорті – 55см/с. Ці всі дані допомогли вам переміститися у світ фізики, де все вимірюється і обчислюється? Великий фізик, лауреат Нобелівської премії, Нільс Бор сказав: «Ніщо не існує, допоки воно не виміряне».

Проведений урок викладачем відділення – Сіренко Л.Є. сумісно із  інженером-електроніком  – Скиртачем В.В. – лабораторна робота № 5 з фізики  на тему «Дослідження коливань нитяного маятника» з учнями ІІ курсу був дуже незвичайним. Незвичайність полягала в тому, що виконувалася лабораторна робота в найсучаснішій цифровій лабораторії «Еinstein™». Мета: дослідним шляхом встановити залежність періоду та частоти коливань нитяного маятника від амплітуди коливань, маси вантажу та довжини нитки. На уроці використовувалися обладнання та наочність: штатив, важіль, лінійка, набір тягарців, нитка, бездротовий реєстратор даних Еinstein LabMate+, АЦП (аналого-цифровий перетворювач), персональний комп’ютер, презентація, мультимедійний екран, інструкція до виконання лабораторної роботи, таблиці для запису результатів експериментів.

На відкритий урок з використанням цифрового вимірювального комплексу було запрошено директора ВП «РЦПО ЛНУ імені Тараса Шевченка» Курила Миколу Семеновича та колег відділення. Микола Семенович відмітив, що урок з мультимедійною підтримкою, з сучасним обладнанням та наочністю – емоційний, цікавий для учнів, дозволив тримати високий темп роботи, дав можливість швидкого переключення на різні види практичної діяльності.

Із задоволенням прийняв запрошення на урок проректор з науково-педагогічної роботи, доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України – Меняйленко Олександр Сергійович, який зазначив, що такий комплекс – це сучасні передові технології для учнівської молоді і використання цифрового вимірювання дає можливість підвищити розвиток інтелектуально-пізнавальної активності, оволодіння практичними навичками, вивільнити час для аналізу результатів та узагальнення висновків.

При обговоренні уроку присутні відзначили високий рівень проведення лабораторної роботи. Лабораторія обладнана усіма сучасними схемами, приладами, методичним матеріалом. Тепер учні зможуть не тільки в теорії, а й на практиці вивчати молекулярну фізику, термодинаміку та гідростатику, електрику та магнетизм, оптику та будову атома. На уроках природничо-математичного циклу учні мають змогу проводити цікаві дослідження.

За інформацією методичної служби Старобільського відділення
ВП «РЦПО ЛНУ імені Тараса Шевченка»

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024