Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Нова українська школа: перші кроки

Навчально-науковий інститут педагогіки і психології розпочав реалізацію концепції «Нова українська школа»

16-17 лютого 2018 року доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Л. Варяниця стала організатором і тренером першого етапу підвищення кваліфікації вчителів та заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи початкової школи Старобільського району, які будуть упроваджувати Державний стандарт початкової освіти у 2018/2019 та 2019/2020 навчальних роках в межах Нової української школи.

Цій події передувала низка підготовчих заходів.

Так, 14 грудня 2017 року викладачі і студенти спеціальності «Початкова освіта» взяли участь у Всеукраїнському науково-методичному семінарі «Інтеграція предметів в освітньому просторі початкової школи відповідно до концепції «Нова українська школа».

З 05 по 09 лютого 2018 року доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Л. Варяниця пройшла навчання в межах навчального семінару-тренінгу щодо підготовки тренерів для підвищення кваліфікації педагогічних працівників початкової школи відповідно до концепції «Нова українська школа» на базі Луганського обласного інституту післядипломної освіти; отримала сертифікат тренера.

І, нарешті 16-17 лютого 2018 року Л. Варяниця вже як тренер стала організатором першого етапу підвищення кваліфікації вчителів та заступників директорів шкіл щодо роботи в умовах Нової української школи, яка стартує з 01 вересня 2018 року.

Під час проведення І етапу тренінгу вчителі початкових класів та адміністрації шкіл Старобільського району познайомилися з Концепцією нової української школи, структурою проекту Державного стандарту. Матеріал було подано у доступній та інтерактивній  формі. Пропонувалися такі методи роботи, як стендова доповідь, технологія  «Ромашка Блума», групова робота. Обов’язковим складником тренінгу стали хвилинки зняття напруги, які були організовані у вигляді ігор.

Учасники тренінгу отримали теоретичні знання, позитивні враження та досвід спілкування у колі однодумців;  з нетерпінням очікують на подальшу плідну  співпрацю.

 

За інформацією навчально-наукового

інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024