Проект « Англійська мова для університетів»: результати та перспективи
11.12.2017
У рамках проекту «Англійська мова для університетів» було запрошено завідувача кафедри романо-германської філології Шехавцову С.О. на участь у Симпозіумі, який відбувся з 07 по 09 грудня 2017 року.
Нею було представлено результати впровадження спеціально розробленої навчальної програми «Англійська мова за професійним спрямуванням», яку розробила група керівників кафедр із різних університетів України, враховуючи участь завідувача кафедри романо-германської філології.
У презентації було представлено успіхи і досягнення всіх кафедр, факультетів та інститутів університету впродовж півтора року із початку участі ЛНУ в проекті. Зокрема, цей проект надихнув на дослідження і впровадження білінгвального викладання Фізики в університеті; було організовано ряд заходів із впровадження білінгвального викладання з першим курсом напряму підготовки Середня освіта (Математика. Фізика) та другим курсом напряму підготовки Середня освіта (Фізика. Інформатика). Робота англійською мовою проводиться зі студентами першого курсу напряму підготовки «Лабораторна діагностика» з якими готується проект PET@CAT, що включає в себе аналіз англомовної літератури за темою діагностуючого обладнання із використанням матеріалів CERN, відносно використання досліджень елементарних частинок у лікуванні раку.
Після проходження студентами безкоштовних он-лайн курсів, що були запропоновані Британською Радою у 2016 році, студенти різних спеціальностей активно розпочали брати участь у науково-практичних конференціях, презентуючи свої доклади англійською мовою. Студентка магістратури спеціальності “Маркетинг” Бакланова Н. прийняла участь у форумі “Widening Our Horizons”, яка відбулася у Дніпропетровську у квітні 2017 року. Студент першого курсу напряму підготовки Середня освіта (Математика. Фізика) Лиско М. взяв участь у англомовній II Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми гуманітарних, технічних і природничих наук» м. Вінниця, 16-17 листопада 2017 р. із тезами «Використання сучасного цифрового обладнання та ПК у фізичному експерименті».
Готуються два спільні проекти заступником директора з навчальної роботи навчально-наукового інституту економіки та бізнесу Бондарено Л. І. і заступником директора із соціально-гуманітарної роботи навчально-наукового інституту фізики, математики, та інформаційних технологій Матієвськім В. В., які активно взяли участь у проекті «Англійська мова для університетів» для EMI викладачів. Завдяки проекту, Бондаренко Л. І. має можливість приймати участь у грантовій програмі для якої необхідно розробити англомовний курс із сучасних розробок і досягнень Фізики.
Викладачами кафедр східних мов і романо-германської філології факультету іноземних мов, які викладають ЕSP «Іноземну мову за професійним спрямуванням», було розроблено спеціальну анкету за результатами якої було статистично підтверджена результативність залучення викладачів і студентів університету в проект «Англійська мова для університетів».
На симпозіумі було обговорено план дій на майбутнє щодо ролі та статусу англійської мови у вищих навчальних закладах, поширення отриманих результатів нашого університету та історії співпраці з іншими університетами України.
За інформацією кафедри
романо-германської філології