Тиждень Відкритого Доступу
30.10.2017
У ЛНУ відбувся Міжнародний тиждень Відкритого Доступу.
Відкритий доступ до навчальних матеріалів, що реалізовується для будь-якого користувача у глобальній інформаційній мережі, відкриває широкі можливості для пізнання, саморозвитку та наукової діяльності. Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу дозволяє краще ознайомитись з перевагами цього поняття, обмінятися досвідом, ідеями щодо його впровадження та допомагає розширити коло учасників цього руху.
Викладачі, співробітники та студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка приєдналися до міжнародної акції, а в науковій бібліотеці нашого закладу освіти було проведено ряд заходів, присвячених актуальній моделі.
Під час урочистого відкриття Міжнародного Тижня Відкритого Доступу, присутніх привітали проректор з науково-педагогічної роботи О.С.Меняйленко та в.о. директора наукової бібліотеки ЛНУ імені Тараса Шевченка М.М. Починкова. Вони розповіли про історію цього руху, який проводиться уже 10 рік поспіль, його переваги, а також повідомили про можливість доступу до безкоштовного, швидкісного, постійного, повнотекстного контенту в режимі реального часу через відкриті бази даних.
У рамках проведення Міжнародного Тижня Відкритого Доступу в науковій бібліотеці відбулися зустрічі з викладачами. Так, К.М. Котеленець провела семінар «Компаративні дослідження та їх результати». Вона розповіла про основні міжнародні проекти (TIMSS, PIRLS, PISA, TALIS), сайти та бази даних, що знаходяться у публічному доступі та можуть допомогти студентам та викладачам у навчальному процесі.
Про важливість самовизначення у науковому полі розповіла Л.І. Бондаренко під час семінару «Бази даних у наукових дослідженнях». Вона акцентувала увагу на навичках, які повинні розвивати у собі студенти, навела приклади з власного життєвого досвіду та окреслила важливі пункти написання CV та резюме.
Наш університет не обмежується тільки цим тижнем. Активізація відкритого доступу триватиме й надалі. Зокрема, співпраця студентів і викладачів з Вікімедіа; проведення семінарів з фахівцями всесвітнього рівня щодо відкритості , реєстрація нашого репозиторію у всесвітніх базах даних тощо. Успішне впровадження відкритого доступу в діяльність вищого навчального закладу стане запорукою розвитку новітніх тенденцій сфери освітніх послуг.
Олена Смитаніна, прес-центр ЛНУ