Свято мужності й духовної сили

У ЛНУ імені Тараса Шевченка урочисто відзначили День захисника України.

Історія українського державотворення нерозривно пов’язана з традиційними святами, які стали основою духовної єдності та сили нашого народу. Восени вже вкотре студентське братство університету відзначає три величних свята: День захисника України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

Цього року святкування розпочалося з ярмарку, в якому взяли участь студенти та викладачі структурних підрозділів ЛНУ імені Тараса Шевченка. Молодь, старанно підготувавшись, вражала акторськими здібностями, запрошувала до столу та демонструвала гостинність та доброзичливість.   Кожен бажаючий мав можливість поспілкуватися з товаришами, поділитися своїми враженнями та спробувати смачні страви.

Продовженням свята стало посвячення студентів в українське козацтво.

На заході були присутні військовослужбовці полку спеціального призначення та делегація Академії козацтва Луганської області. Згідно з багатовіковими народними традиціями, почесним гостям було вручено святковий коровай, як символ поваги, святості та миру.

Зі словами вітання до присутніх звернулися голова наглядової ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, народний депутат України В.С. Курило та ректор С.В. Савченко. Вони привітали наших захисників, згадали історію українського козацтва та наголосили, що єдність армії та народу є запорукою спільної перемоги.

Вшановуючи подвиг українських військовослужбовців, за вагомий внесок у забезпечення оборони нашої Вітчизни та патріотичне виховання студентської молоді Луганщини були нагороджені Д.В. Кривобок, О.М. Габлюк та О.П. Свідер.

Кульмінацією свята став ритуал посвяти студентів в козаки та прийняття присяги. До присутніх звернувся Верховний Отаман Академії козацтва, Польовий гетьман в зоні АТО В.М. Ткаченко. Він розповів про традиції козацтва та закликав єднатися заради розвитку країни. Також Віктор Миколайович вручив почесні нагороди народному депутату України В.С. Курилу, ректору університету С.В. Савченку, проректору з науково-педагогічної роботи О.І. Бабічеву та директору навчально-наукового інституту педагогіки і психології О.Л. Караман.

І, нарешті, настала найурочистіша мить. Молодь проголосила клятву та присягнулась бути вірною державі й українському народові. Творчий і волелюбний дух наших предків об’єднав студентів та став уособленням сили й міцності нації.

На знак великої пошани до захисників, вшанування їх подвигу та звитяг, студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка подарували військовим з Хмельниччини рушник та вишиванку – частинку багатостраждальної землі Східної України. Напередодні Дня захисника України, молодь та викладачі нашого університету підготували подарунки, які були урочисто вручені військовослужбовцям з побажанням незламної волі в подоланні труднощів, надійного родинного тилу та богатирського здоров’я.

Продовженням свята стала концертна програма, у виконанні військовослужбовців дев’ятнадцятої ракетної бригади Хмельницького гарнізону та працівників п’ятнадцятого гарнізонного будинку культури. Військові вражали грою на музичних інструментах та майстерним співом. Завершився святковий день творчими виступами студентів нашого університету, які викликали захват у всіх присутніх.

Олег Черниш, прес-центр

ЛНУ імені Тараса Шевченка