Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Змагання з футзалу

В університеті відбулися змагання з футзалу.

Одинадцять чоловічих команд ЛНУ імені Тараса Шевченка розпочали боротьбу за кубок ректорату. На першому етапі команди були розподілені на три групи та провели ігри між собою, кращі дві команди потрапляли грати вже до другого етапу. До групи «А» ввійшли команді НН ІФВС, НН ІТОТТ-1 та КЛНУ-2. Фаворитом групи вважалася команда навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту, яка досить легко переграла своїх суперників і з першого місця вийшла грати в другому етапі. Гра між новачками першості НН ІТОТТ-1, склад якої сформований з першокурсників не витримав тиску колежан і програв з рахунком 4:0.

В групу «Б» жереб звів дві команді навчально-наукового інституту історії, до першої команди ввійшли уже досвідчені футзалісти – студенти старших курсів і їх підсилили представники Інституту фізичного виховання і спорту Дмитро Карпенко та Олексій Подибайло. Маючи такий склад, команда становилася фаворитом групи. Другу команду НН ІІМВСПН склала молодь-першокурсники. До групи жереб також визначив команди НН ІПП та ФУФСК. Як і передбачалося перша команда «істориків» без особливих напружень переграла своїх опонентів забивши в їх ворота 32 м’ячі, пропустивши в свої лише 1. Другими фінішували представники інституту педагогіки та психології, але нажаль відмовилися грати на другому етапі і їх місце посіла команда НН ІТОТТ-2, яка стала третьою в групі «В». А з першого та другого місця від цієї групи вийшли відповідно команди КЛНУ-1 та ФПН.

На другому етапі шість команд були розподілені на дві групи, де також за коловою схемою команди зіграли між собою. До групи «А» ввійшли ІФВС, ІТОТТ-2, та ФПН, групу «Б» створили команди КЛНУ-1, ІІМВСПН-1 та КЛНУ-2.

В групі «А» студенти НН ІФВС здобули дві перемоги і з добрим настроєм вийшли до фінальної четвірки. А за друге місце розгорнулася гостра суперечка між молоддю навчально-наукового інституту торгівлі, обслуговуючих технологій  та туризму та ФПН. У матчі в рахунку вели то одна, то інша команда, фінальний свисток зафіксував нічию 5:5. І лише за кращої різниці м’ячів до фіналу пройшла команда ФПН.

В другій групі інтригуючим був матч КЛНУ-1 проти ІІМВСПН-1. Здобувши перевагу в три м’ячі, колежани збавили «оберти» в грі і пропустили два голи в свої ворота. Матч закінчився з рахунком 3:2 на користь КЛНУ-1. Потім обидві команди переграли команду КЛНУ-2 і вийшли до фінальної четвірки.

Цікавий та інтригуючий футбол продемонстрували команди фінальної четвірки. Фаворитами на перемогу вважалися КЛНУ-1 та ІФВС, та щоб досягти бажаної перемоги кожній команді потрібно зіграти за коловою системою по три матчі. Кожний матч вимагав повної віддачі. І тому саме в таких іграх формується характер та поліпшується спортивна майстерність. Суперник примушує діяти швидко, стрімко, переходячи від захисту до атаки.

Краще всіх з цим завданням впоралися хлопці з команди КЛНУ-1, які долали своїх суперників, в першій грі перегравши ФПН з рахунком 6:3. До речі останніх підвів їх капітан команди Кирило Сисоєнко, який не зміг з’явитися на дві гри. А потім завдали поразки й «історикам» з рахунком 7:2. І вийшли на заключний матч проти ІФВС з максимальним показником. Студенти навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту також здолали команди ФПН з рахунком 9:0, а ІІМВСПН 4:3. Гра команд КЛНУ та ІФВС носила принциповий характер. Основне питання: чи зможе більш молодша команда коледжу переграти досвідчених старшокурсників ІФВС? В минулому році сильнішою була команда ІФВС.

Розігравши м’яч, Дмитро Зінченко (ІФВС) сильно пробив по воротах Максима Попова і воротарю залишилося діставати м’яч з сітки воріт. Такого стрімкого початку ніхто не очікував. Та перевага була короткою, вже на третій хвилині Іван Наливайко відіграє пропущений м’яч і колежани так згвинчують темп гри, що більш досвідчені гравці за ними не встигають. А змінити тактичний малюнок гри і грати від оборони не змогли. І посипалися голі в їхні ворота, як з рогу достатку, на всі смаки. Спочатку, реабілітувавши себе за пропущений м’яч, гол забиває Максим Попов. Потім протягом чотирьох хвилин відзначається Єгор Корнієнко. Перший тайм 5:1 на користь КЛНУ. Другий тайм і знову ініціатива на стороні коледжу і ще три голи влітають в ворота, що захищає Сергій Хурда. А відзначилися Іван Наливайко та Владислав Барабаш. Фінальний свисток фіксує відчутну поразку ІФВС з рахунком 8:1.

Третє місце розіграли між собою ІІМВСПН та ФПН. Поява Кирила Сисоєнка на заключний матч позитивно вплинула на результат старту матчу, він відкриває рахунок на першій хвилині. Та підтримати його активну гру в команди не вистачило сил. Програвши мінімально перший тай з рахунком 4:3, «ФПН» посипалися в другому таймі пропустивши шість м’ячів, чотири з яких на рахунку кращого бомбардира першості Олексія Кобця. Рахунок поєдинку 10:3 на користь ІІМВСПН.

Кращим гравцем першості визнано Єгора Корнієнка з КЛНУ-1. По закінченню першості проректор університету О.І. Бабічев нагородив команди призерів грамотами, а переможців – пам’ятним кубком ректорату. Номінанти першості Олексій Кобець та Єгор Корнієнко отримали медалі та грамоти ректорату.

Нажаль, в цій першості не брали участі команди РЦПО та СГПК, хоча бажання грати у хлопців було.

Голова спортивного клубу П. Ярошенко

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024