Кукурудза – культура великих можливостей
5.5.2017
На кафедрі біології факультету природничих наук провели закладку дослідно–демонстративних ділянок.
Кукурудза – культура великих можливостей і саме так. Чому? Хто знає, що цукрова кукурудза відноситься до овочевих культур? А це саме так. У той же час харчова кукурудза – лопається, або іншими словами поширена її назва – попкорн, є зерновою культурою.
У валовому зборі зернових в Україні кукурудза займає одне з перших місць серед зернових культур. В останні роки в умовах Луганської області суттєво розширилися площі посівів харчової кукурудзи. Цінність кукурудзи визначається, як високим рівнем продуктивності, так і біохімічним складом зерна – це білки, жири, вуглеводи, цукор, мінеральні речовини, вітаміни. Білок цукрової кукурудзи містить в значній кількості такі незамінні для організму людини амінокислоти, як лізин і триптофан.
Щоб отримувати стабільні і хороші врожаї якісної харчової кукурудзи потрібно обов’язково дотримуватися технологій обробки. Однією з основних технологічних операцій є «ПОСІВ».
Таким чином, 30.04.2017 року був проведений посів дослідно-демонстративних ділянок харчової кукурудзи. У закладці дослідів брали участь кандидат технологічних наук доцент кафедри ТПіПО Бесіда А. А., аспірант кафедри біології Циганкова Н. А. Керував роботами по закладці дослідів доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри ТПіПО Маслийов С. В.
Слова подяки необхідно висловити на адресу працівників фермерського господарства «Урожай», які виділили земельну ділянку під досліди, надали допомогу в підготовці грунту під посів, розбивці дослідних ділянок та проведенні посіву.
У дослідах були посіяні 9 сортів і гібридів харчової кукурудзи. У тому числі: 6 сортів і гібридів цукрової та 3 гібриди кукурудзи, що лопається.
У проведених у 2017 році дослідах поставлені наступні цілі та завдання:
- встановити агробіологічні особливості росту, розвитку й формування врожайності харчовими підвидами кукурудзи;
- розробити заходи підвищення ефективності мінеральних і бактеріальних добрив;
- виявити вплив способів основного й допосівного обробітків ґрунту на врожайність харчових підвидів кукурудзи;
- визначити врожайність кукурудзи залежно від строків і способів сівби та норм висіву насіння;
- встановити ефективність поєднання механічних і хімічних заходів контролю бур’янів у посівах харчових підвидів кукурудзи.
Дані ділянки закладено згідно планів роботи кафедр ТПіПО і біології. На кафедрі біології в цьому році починається набір на 1 курс на спеціальність «Агрономія» та на 3 курс – після споріднених спеціальностей після закінчення коледжів (технікумів). А також запрошуємо на навчання магістрантів за спеціальністю «Агрономія». Скрізь є бюджетні місця. Дані дослідні ділянки будуть використовуватися студентами вище зазначених кафедр.
Ось такі великі можливості у нашої кукурудзи!
За інформацією факультету природничих наук