Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Гоголівськими місцями…

27 квітня викладачі та студенти факультету іноземних мов вирушили на екскурсію до відомих гоголівських місць.

Шлях пролягав через село Гоголеве до Диканьки. Також, у населеному пункті Великі Будища, вони відвідали музей українського весілля.

В с. Гоголеве знаходиться музей-заповідник М.В. Гоголя на території садиби Гоголів-Яновських. Тут Гоголь провів свої дитячі роки. Меморіальна і літературна експозиція займає десять залів. Відновлено інтер’єри кімнат, у флігелі, де, приїжджаючи додому в останні роки (1848-1851) жив Гоголь, відтворено його робочий кабінет з особистими речами.

У рідних краях Гоголь зібрав великий фольклорний матеріал. Розповідь про цей бік діяльності письменника супроводжує велика етнографічна експозиція. До 200-річчя від дня народження М.В. Гоголя музей-садибу оновили. На території музею можна неквапливо прогулятися, подивитися ставок, затишні альтанки, грот.

При згадці слова «Диканька» у багатьох виникає образ багатої і квітучої України, чогось дуже таємничого, загадкового, містичного… Славу цьому місцю приніс безсмертний твір М.В. Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки”.

У Диканьці Гоголь знайшов прототипів багатьох своїх творів. Тут є дві церкви пов’язані з ім’ям М.В. Гоголя: Миколаївська та Троїцька. Миколаївська ‒ була побудована за проектом архітектора Миколи Львова в 1794р. Вона вважалася родовою. В  ній молилися князі і їх багаті гості. Тут же знаходяться і знамениті Кочубеївські дуби, у яких, за легендою, зустрічалися Мотря Кочубей і Іван Мазепа. Кочубеївські дуби в Диканьці – пам’ятник природи та історії. Три зростаючі в ряд дуба – це залишки великої дубової алеї, яка прикрашала в’їзд до садиби Кочубеїв на стародавньому Полтавському шляху, прокладеному через Миколаївський ліс.

Музей українського весілля відкритий в 2008 році в Будинку культури села Великі Будища неподалік від Диканьки. В експозиції представлено весільне оздоблення різних часів, предмети побуту, вишиті сорочки та рушники. Найцікавішим є те, що студентам запропонували взяти участь у відтворенні самого обряду традиційного українського весілля. У такому дійстві взяли участь навіть студенти-іноземці нашого факультету.

Гарна погода, мальовнича квітуча природа ‒ усе це сприяло, аби екскурсія пройшла в невимушеній, радісній атмосфері. Усі студенти та викладачі, котрі відправилися на екскурсію, висловили подяку організаторові заходу ‒ викладачеві кафедри теорії та практики перекладу, Назаренко Марині Миколаївні.

За інформацією

факультету іноземних мов

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024