Олімпіада пам’яті В.М. Усенка

На базі університету відбулася VI студентська олімпіада з алгебри пам’яті В.М. Усенка

Олімпіада була присвячена пам’яті видатного українського математика, доктора фізико-математичних наук, професора, Віталія Михайловича Усенка, який працював в університеті з 2001 по 2006 роки. Віталій Михайлович зробив значний внесок у розвиток алгебри. Зокрема, за ініціативою професора В. М. Усенка при підтримці керівництва університету у 2002 році було організовано відомий у світі журнал міжнародного рівня «Algebra and Discrete Mathematics», який з 2012 року включено до міжнародної наукометричної бази даних Scopus.

Конкурс відбувається в один раунд в особистому заліку. Олімпіадні завдання мають загально-алгебраїчний характер і пов’язані з такими класичними розділами математики як загальна алгебра, теорія чисел, лінійна алгебра, універсальна алгебра. Деякі завдання були взяті з нових сучасних математичних напрямів – теорії дімоноїдів та теорії тріоїдів. Цього року олімпіада проводилася в змішаному очно-дистанційному режимі. Беззаперечним лідером цьогорічного змагання стала Соляник Ганна, магістр першого року навчання.

Ми вітаємо переможця і бажаємо всім учасникам подальших успіхів!

Кафедра алгебри та системного аналізу