Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Блискуча перемога

Студент навчально-наукового інституту педагогіки і психології став переможцем ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з соціальної педагогіки.

Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Соціальна педагогіка» ‒ це широкомасштабне освітянське свято, яке об’єднує студентів з усієї України.

Олімпіада проходила у два етапи: університетський, у якому було відібрано кращих студентів у навчальних закладах, та всеукраїнський – підсумковий етап, де учасники презентували свої професійні знання, уміння та творчі доробки. Цього року ІІ етап проходив у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди. Організатори заходу проявили справжню гостинність: для учасників було організовано пізнавальні екскурсії, святковий концерт та майстер-клас зі сценарної майстерності, який провів кандидат педагогічних наук М. М. Шуть.

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка представляли студент ІV курсу Олег Черниш (науковий керівник ‒ кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Леонідівна Отрощенко) та студентка ІІІ курсу Катерина Євонова (науковий керівник ‒ кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Павлівна Краснова). За словами учасників, підготовка до олімпіади була дуже ретельною та старанною. Велику підтримку надавали наукові керівники, викладачі кафедри та директор навчально-наукового інституту педагогіки і психології О. Л. Караман.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з соціальної педагогіки передбачав 3 тури: теоретичний, науковий (публічний захист власного наукового дослідження) та практичний (демонстрація фрагменту соціально-педагогічного заходу). 38 учасників змагалися за перемогу, а оцінювало роботу студентів 20 членів журі з багатьох університетів України. Найбільш складним та відповідальним виявився захист наукового дослідження, де журі оцінювало конкурсантів за багатьма критеріями, серед яких: актуальність, наукова новизна і практична значущість, оригінальність роботи, культура доповіді тощо. Після презентації дослідження студенти мали ґрунтовно відповісти на велику кількість питань журі, яке прискіпливо оцінювало кожного студента.

Олег Черниш презентував наукову роботу на тему «Діяльність соціального педагога щодо формування ціннісних орієнтацій учнів загальноосвітньої школи прифронтової зони (на прикладі контрольованої українською владою території Луганської області)». Новизна та унікальність дослідження полягала у розробці та експериментальній перевірці соціально-педагогічної технології формування ціннісних орієнтацій учнів ЗОШ прифронтової зони, яке є особливо актуальною в сучасних реаліях. Разом з науковим керівником Наталією Леонідівною Отрощенко, студент вже другий рік працює над дослідженням проблем учнівської молоді прифронтової зони, має публікації у міжнародних та всеукраїнських наукових виданнях та доcвід соціально-педагогічної діяльності у службах у справах дітей та благодійній організації «ЛОВ «МБО «БФ СОС Дитяче містечко».

Ґрунтовною та впевненою виявилася доповідь студентки ІІІ курсу нашого університету Катерини Євонової, яка продемонструвала високі знання та якісну підготовку. За підтримки наукового керівника Наталії Павлівни Краснової, вона презентувала роботу на тему «Соціально-педагогічна профілактика агресивної поведінки дітей, що постраждали внаслідок військового конфлікту на Сході України». Нещодавно Катерина стала призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, який проходив у Київському університеті імені Бориса Грінченка, і в Харкові вона підтвердила це звання достойним виступом.

За результатами трьох турів, одноголосним рішенням членів журі, перемогу у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Соціальна педагогіка» отримав студент ІV курсу Олег Черниш, який за роки навчання зарекомендував себе як старанний студент, що володіє професійними й науковими знаннями та навичками. Ця перемога є довгоочікуваною для Олега, бо в минулому році він брав участь у Всеукраїнській олімпіаді, яка проходила у Запорізькому національному університеті. Здобувши досвід публічних виступів та засвоївши необхідні знання, студент зумів продемонструвати найвищий рівень у 2017 році.

Велику роль у становленні Олега зіграв науковий керівник – кандидат педагогічних наук Наталія Леонідівна Отрощенко, яка протягом двох років підтримувала студента, давала цінні поради та рекомендації.

Отже, не зважаючи на тимчасову евакуацію університету, кафедра соціальної педагогіки залишається лідером соціально-педагогічної освіти і науки в Україні, бо на ній створена потужна наукова школа під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Харченка С. Я. Студенти спеціальності «Соціальна педагогіка» під керівництвом викладачів продовжують демонструвати високі результати наукової діяльності, уславляючи ім’я рідної Альма-матер.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024