Кобзар у серцях студентів
7.3.2017
У навчально-науковому інституті історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук відбулися заходи, присвячені 203-й річниці із дня народження Т.Г. Шевченка.
Історію становлення української нації неможливо уявити без генія літературного слова та видатного митця ХІХ століття – Тараса Григоровича Шевченка. Поетичний доробок поета, визнаний міжнародним товариством, є неоціненним багатством нашої держави.
Вшановуючи пам’ять видатного митця, студенти спеціальності «Соціальна робота» відвідали Луганський обласний краєзнавчий музей, в якому ознайомилися з експозицією, що присвячена життєвому і творчому шляху відомого поета. Екскурсовод розповіла молоді про тяжке дитинство Тараса Шевченка та тогочасну суспільно-політичну ситуацію на території України. Присутні переглянули представлені експонати, серед яких збірники легендарного «Кобзаря».
Святкові заходи продовжила урочиста кураторська година для студентів ІІ курсу спеціальності «Соціологія». О.С. Петренко розповіла студентам про Тараса Шевченка як художника та акцентувала увагу на актуальності віршів поета у сучасних реаліях.
Студенти ІІ курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» взяли участь у заході «Маловідомий Тарас Шевченко». Заступник директора навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних А.В. Бадер привітав молодь, а асистент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин О.А. Алтухов зазначив, що Тарас Григорович Шевченко відіграв важливу роль в українському державотворенні.
Студенти розповіли про маловідомі факти з життя поета, страждання та видатних жінок, з якими пов’язана доля митця. Найочікуванішою подією заходу став телеміст з кандидатом історичних наук О.В. Набокою, який розповів про перипетії арештів і заслання майстра літературного слова.
Своєю щирістю вражають поетичні твори, автором яких є Яна Вороніна – студентка цього інституту. Вірші є покликом до поезії Великого Кобзаря, утверджуючи його як видатного літератора.
Міфи та стереотипи життя відомого поета, що нав’язані політичними партіями та режимами, були проаналізовані студентами спеціальності «Історія та археологія» під час колоквіуму «Феномен Тараса Шевченка в українській культурі». Захід був організований кандидатом політичних наук А.О. Сичовою, яка разом зі студентською молоддю підготувала змістовні доповіді про біографію митця.
Цікавим та оригінальним виявився захід, організований кандидатом соціологічних наук К.М. Котеленець. Студенти підготували та продемонстрували ґрунтовні презентації про життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка, після чого, об’єднавшись у команди, зіграли в модифіковану гру Activity.
Учасники заздалегідь створили відповідні картки, які пов’язані з відомим поетом, а Світлана Кузьменко й Дар’я Черевата підготували виготовлені власними руками плакат та портрет митця.
Наступного дня студенти І-ІІ курсів навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук переглянули фільм «Шевченко. 200 років самотності». Кінострічка про життя і творчість видатного поета не залишила нікого байдужим, кожен присутній зміг віднайти «власного Шевченка» ‒ унікального та неповторного. Ця відеоробота зображує раніше невідомі моменти з життя митця, який, незважаючи на популярність, залишався самотньою людиною. Студенти вкотре ознайомилися з труднощами та перипетіями життєвого шляху Великого Кобзаря, та обговорили своє ставлення до фільму.
Літературна спадщина Тараса Григоровича Шевченка складає золотий фонд українського мистецтва. Пам’ять про видатного поета навіки залишиться у серцях вдячних нащадків.
Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка