Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Ними пишається університет

Викладачам та співробітникам ЛНУ імені Тараса Шевченка присвоєно почесні звання.

Бути викладачем ЛНУ імені Тараса Шевченка – це велика відповідальність, бо саме він щодня передає студентам не лише знання, а й розвиває кращі людські якості. Тут працюють найкращі освітяни, які віддані справі розвитку освіти – вони є золотим фондом, опорою і гордістю української Луганщини.

З нагоди святкування 96-річчя з Дня заснування Луганського національного університету імені Тараса Шевченка було прийнято рішення присвоїти почесні звання та нагороди викладачам та співробітникам навчального закладу за їх сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток національної освіти.

Звання „Почесний професор ЛНУ імені Тараса Шевченка” є символом визнання авторитету науковців та вдячності за значний внесок у розвиток освіти в університеті й Україні. Цього року почесне звання було присвоєно професору кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин В.Г. Крюкову, завідувачу кафедри дошкільної та початкової освіти Н.І. Черв’яковій та доценту кафедри географії О.О. Кисельовій. Кожен з них є прикладом наполегливості та невтомної праці, завдяки чому досяг значних успіхів та наукових звершень.

Авторитетним науковцем, визнаним на всеукраїнському рівні є Віктор Григорович Крюков, який пройшовши шлях  від помічника машиніста котельного цеху до доктора історичних наук, не втратив життєвого оптимізму та жаги до наукового пошуку. Велику роль у професійному становленні освітянина зіграв арабіст зі світовим ім’ям Вольф Мендельович Бейліс, постать якого і сьогодні є прикладом для вченого. За словами Віктора Григоровича, наш навчальний заклад є унікальним, оскільки в ньому працюють видатні спеціалісти. „Учений без праці – як хмара без води”, ‒ зазначає науковець, звертаючись до власних студентів.  

Справжнім фахівцем в освітній галузі є Наталія Іванівна Черв’якова – завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти. Здобувши освіту в Ворошиловградському державному педагогічному інституті ім. Т. Г. Шевченка, вона розпочала свій науковий шлях, невтомно працюючи над формуванням покоління фахівців, здатних вирішувати актуальні педагогічні проблеми. У доробку освітянки є 78 публікацій, під її науковим керівництвом захищено 5 кандидатських дисертацій. За словами Наталії Іванівни, в її професійному становленні значну роль відіграли наставники, серед яких Г.П. Шевченко, Ю.І. Мальований, О.Я. Савченко, а також підтримка сім’ї та колег. Педагог сповнена бажання творити та поглиблено працювати, але не завжди вистачає часу на реалізацію планів та ідей. „Формула успіху наукової діяльності проста, ‒ зазначає Н.І. Черв’якова і додає: ‒Треба знати і любити навчальну дисципліну та студентів, яких ти навчаєш”.                                                                                 

(Фото 2)Прикладом невтомної праці та відданості рідній Альма-матер є Октябрина Олександрівна Кисельова, яка  протягом 48 років працює у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка. В її науковому доробку 160 публікацій, а серед досягнень педагога ‒ звання „Відмінник освіти України”, Грамота Міністерства освіти і наукиУкраїни.

Окрім присвоєння звання „Почесний професор ЛНУ імені Тараса Шевченка” отримали свої нагороди і почесні працівники університету.

Звання  „Почесний працівник ЛНУ імені Тараса Шевченка” присвоєно головному механіку адміністративно-господарської частини Ю.П. Шелякіну та кандидату педагогічних наук, голові первинної профспілкової організації університету В.П. Морозу.    

Юрій Петрович Шелякін  почав працювати в університеті з 1997 року. 17 років він займав посаду водія 1 класу, а з 2014 року – головного механіка господарської частини ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка”. Юрій Петрович користується повагою та заслуженим авторитетом серед колег, а працелюбність і вимогливість гармонійно поєднуються в ньому зі щирою повагою до людей.

 Володимир Петрович Мороз розпочав свою трудову діяльність в університеті з посади  інструктора по роботі з молоддю профспілкової організації студентів ЛДПІ ім. Т.Г. Шевченка, яку очолив у 1997 році. А з 2015 року і до сьогодні         – голова первинної профспілкової організації ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”. 20 років своєї діяльності Володимир Петрович присвятив розвитку профспілкового руху в рідному університеті. Він веде активну громадську діяльність, передаючи свій досвід молодшим колегам та студентам.

За  сумлінну працю, високий професіоналізм, якісну підготовку фахівців, значний особистий внесок у розвиток національної освіти, вагомі досягнення в організації освітянської діяльності та з нагоди 96-ї річниці Дня заснування університету „Почесною грамотою ЛНУ імені Тараса Шевченка” було нагороджено завідувача кафедри української філології та загального мовознавства, доктора філологічних наук, почесного професора ЛНУ імені Тараса Шевченка К.Д. Глуховцеву, провідного фахівця відділу аспірантури Л.П. Зеленську та доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, кандидата історичних наук, доцента О.В. Набоку.

Спасибі вам, дорогі наші викладачі, за Вашу нелегку працю. Бажаємо всім вам подальших успіхів на професійній стежині, благодаті, міцного здоров’я, миру та злагоди, вдячних, цілеспрямованих та розуміючих студентів, які у подальшому зможуть виправдати ваші надії та сподівання.

Прес-центр

ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024