Засідання вченої ради

У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулося спільне засідання вченої ради та конференції трудового колективу університету.

На порядку денному розглядалося три основних питання:

1. Звіт ректора ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка”.
  2. Про відзначення 96-ї річниці з Дня заснування Університету.
  3. Щодо присвоєння почесних звань „Почесний професор ЛНУ імені Тараса Шевченка”, „Почесний працівник ЛНУ імені Тараса Шевченка” та нагородження „Почесною грамотою ЛНУ імені Тараса Шевченка”.

Голова наглядової ради ЛНУ імені Тараса Шевченка В.С. Курило привітав присутніх викладачів, співробітників та студентів. За роки перебування у Старобільську трудовий колектив університету продовжує ефективно працювати. Луганський національний університет імені Тараса Шевченка продовжує навчальну діяльність, здобуває нові перемоги та досягнення. Необхідно продовжувати плідну роботу, уславляючи ім’я рідної Альма-матер.

Викладачів та студентів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка привітали голова Старобільської районної державної адміністрації А.І. Гаркавий та секретар Старобільської міської ради Я.М. Літвінова, яка є випускницею нашого університету. Гості привітали присутніх з Днем заснування ЛНУ імені Тараса Шевченка та подякували трудовому колективу навчального закладу за внесок у розвиток наукового потенціалу регіону.

Звіт ректора ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка” представив проректор з науково-педагогічної роботи Д.В. Ужченко.

Прийом та зарахування до університету в 2016 році було здійснено базовим навчальним закладом та його шістьма відокремленими підрозділами за всіма освітніми ступенями та рівнями, а також за освітньо-науковим ступенем доктора філософії та науковим ступенем доктора наук. Особливу роль у профорієнтаційній та вступній кампанії 2016 року відіграв Освітній центр „Донбас – Україна”.

Протягом звітного періоду було отримано 64 сертифікати про акредитацію за 32 спеціальностями й напрямами. Ліцензовано спеціальність 201 „Агрономія” (бакалаврат і магістратура) та аспірантуру за 13 спеціальностями. Відкрито докторантуру за відповідними спеціальностями.

У 2016 році було продовжено роботу щодо розробки та вдосконалення інформаційного забезпечення освітнього процесу: розроблено власну платформу „Електронний університет” в українському сегменті кіберпростору, яка забезпечує підтримку освітнього процесу в університеті на основі інформаційних технологій навчання – створення та проведення комп’ютерних тестів за клієнт-серверною технологією.

Протягом року на базі університету було проведено наукові конференції різних рівнів: міжнародних – 8; всеукраїнських – 19; регіональних – 16.

За участі Центру з міжнародної та навчально-виховної роботи в 2015–2016 н. р. було підписано 3 угоди з університетами Польщі та Грузії про співпрацю в галузях освітньої, наукової, культурної діяльності та реалізації конкретних наукових проектів в межах програми ERASMUS.

У 2016 році університет став співвиконавцем 4 міжнародних грантів, наукових та освітніх проектів і програм. Команда науково-педагогічних працівників університету на чолі з ректором пройшла стажування в Кембриджському університеті.

У березні 2016 року інноваційні здобутки університету в галузі освіти і науки було представлено на VII Міжнародній виставці „Сучасні заклади освіти – 2016”, на якій було здобуто 4 нагороди: 2 золоті медалі; Сертифікат якості наукових публікацій (за результатами незалежної експертизи МОН України); Почесний диплом „За мужність і самовідданість у збереженні творчих надбань вітчизняної освіти в умовах військової агресії”.

Серед різного було рекомендовано до друку збірник наукових праць „Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”, навчально-методичний комплекс „Технології соціальної роботиˮ,визнали задовільною роботу стипендіатів академічної стипендії.

На засіданні вченої ради на основі проведеного таємного голосування було прийнято рішення присвоїти почесні звання та нагороди. Звання „Найкращий студент ЛНУ імені Тараса Шевченкаˮ присвоєно магістрантці факультету української філології та соціальних комунікацій Ю.О. Дубовій.

Звання „Почесний професор ЛНУ імені Тараса Шевченкаˮ присвоєно професору кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин В.Г. Крюкову, завідувачу кафедри дошкільної та початкової освіти Н.І. Черв’яковій та доценту кафедри географії О.О. Кисельовій.

Звання „Почесний працівник ЛНУ імені Тараса Шевченка” присвоєно головному механіку адміністративно-господарської частини Ю.П. Шелякіну та голові первинної профспілкової організації університету В.П. Морозу.

За сумлінну працю, високий професіоналізм, якісну підготовку фахівців, значний особистий внесок у розвиток національної освіти, вагомі досягнення в організації освітянської діяльності та з нагоди 96-ї річниці Дня заснування університету „Почесною грамотою ЛНУ імені Тараса Шевченка” було нагороджено завідувача кафедри української філології та загального мовознавства К.Д. Глуховцеву, провідного фахівця відділу аспірантури Л.П. Зеленську та доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин О.В. Набоку.

Також викладачів і співробітників нагороджено грамотами Старобільської районної державної адміністрації, Старобільської міської ради, Луганської обласної організації профспілки, Департаменту освіти і науки Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та подяками і грамотами Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Олег Черниш, прес-центр

ЛНУ імені Тараса Шевченка