В Інституті історії пройшла третя аудиторна сесія
3.2.2015
Не дивлячись на загострення воєнної ситуації на сході України, в Інституті історії пройшла третя аудиторна сесія.
Цього разу запрошення отримали політологи, соціологи, окремі групи істориків, міжнародників та соціальних робітників. Розпочалась аудиторна сесія в Інституті історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук загальними зборами. Упродовж тижня студенти слухали лекції, брали активну участь у семінарських заняттях, консультувались із керівниками курсових та бакалаврських робіт.
Для магістрантів спеціальності „Країнознавство” цей тиждень загалом став вирішальним, оскільки 29 січня було організовано захист магістерських робіт. Процедура захисту відбувалась у два етапи: о 10 годині ранку роботи презентували студенти, які знайшли можливість особисто приїхати в університет, о 12 – студенти із-за кордону та з окупованих територій у режимі відеоконференції. Слід підкреслити, що за допомогою сучасних технологій та розвиненої матеріальної бази ЛНУ імені Тараса Шевченка якісний навчальний процес реалізується незалежно від кордонів та відстані.
Окрім занять директорат Інституту підготував широку культурну програму. Уже стали традиційними зустрічі із викладачами, колективний перегляд та обговорення кінострічок. Студенти, які заздалегідь приїхали на навчання, взяли участь в урочистостях, присвячених річниці звільнення Старобільська від німецько-фашистських загарбників.
Директорат постійно шукає нові форми спілкування зі студентами. Так, в Інституті розпочався цикл зустрічей під назвою „З істфаком у серці”. За замислом організаторів випускники Інституту різних років презентуватимуть фотографії та історії із студентського життя їхнього періоду. Першим перед студентами виступив заступник директора з соціально-гуманітарних питань Антон Бадер. Антон Васильович продемонстрував світлини та розповів історії, що ілюструють академічне, культурне, спортивне та особисте життя студентів початку 2000-х років. Несподівано для організаторів поділитись своїми світлинами виявили бажання магістранти спеціальності „Країнознавство”. Загалом вечір пройшов на високому емоційному рівні та традиційно завершився виконанням гімну Інституту.
Таким чином, важка та клопітлива праця викладачів з організації навчального процесу в нових умовах почала приносити суттєві результати. Очевидним є те, що в університеті є всі технічні та кадрові можливості для реалізації якісного навчання. Посилюється робота з організації аудиторних тижнів. Так, у другому півріччі в Інституті історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук аудиторні сесії проводитимуться кожного місяця. Як результат, студенти почали відчувати себе частиною академічного, громадського та культурного життя університету.