Спільне засідання ректорату і вченої ради
13.2.2017
У ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулося спільне засідання ректорату і вченої ради.
На порядку денному розглядалося три основних питання:
- про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук;
- про стан і перспективи розвитку Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка;
- про затвердження Правил призначення стипендій ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».
З доповіддю про стан і перспективи розвитку навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук виступив Л.Ц. Ваховський. Заслухавши й обговоривши доповідь директора інституту, ректорат відзначив, що навчально-науковий інститут історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук здійснює підготовку фахівців за спеціальностями «Історія та правознавство», «Міжнародні відносини», «Соціологія», «Політологія», «Соціальна робота».
У 2016 році до інституту було зараховано 182 особи, що на 55,6% більше, порівняно з минулим роком. Навчальний процес забезпечують п’ять інститутських кафедр, у складі яких працюють 34 штатні викладачі, у тому числі 6 докторів наук, професорів, 26 кандидатів наук, доцентів, що становить 94,1%. Показник якості складу науково-педагогічних працівників є високим на всіх кафедрах інституту.
Викладачі інституту опублікували 76 наукових робіт, захищено 1 кандидатську дисертацію. Кафедра політології та правознавства виконала конкурсний науково-дослідний проект «Місце збройного насилля в системі владних відносин» за грантової підтримки Державного фонду фундаментальних досліджень. Активізувалось наукове співробітництво з закордонними організаціями та установами.
У 2016 – 2017 н. р. якісно покращилась соціально-гуманітарна робота. Відновлена діяльність органів студентського самоврядування, у першому семестрі проведено традиційні заходи: «День здоров’я», конкурс «Алло, ми шукаємо таланти», вечір «Посвята першокурсників», а також відкриті лекції науково-популярного характеру, засідання «Правового клубу». З ініціативи студентської молоді другого курсу спеціальності «Міжнародні відносини» було проведено вечір поезії. Студенти й викладачі беруть активну участь в університетських заходах.
Разом з тим ректорат відзначив невирішені та проблемні питання в роботі інституту.
З доповіддю про стан і перспективи розвитку Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка виступила О.С. Ковпак. Заслухавши й обговоривши доповідь директора коледжу, ректорат відзначив, що коледж є однією з важливих ланок у системі неперервної освіти між навчальними закладами різних типів і рівнів.
Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста на денній та заочній формі навчання за спеціальностями «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Початкова освіта», «Дошкільна освіта» на основі базової, повної загальної середньої освіти та освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника за умови вступу на споріднену спеціальність.
Навчальний процес у коледжі забезпечують штатні викладачі коледжу та викладачі базового університету, що працюють за сумісництвом. Кількісний склад педагогічних працівників налічує 36 осіб, з них 16 працюють за основним місцем роботи, 20 осіб – сумісники. 4 штатні викладачі мають науковий ступінь кандидата наук, 5 викладачів – спеціалісти вищої категорії, 3 – першої, 2 – другої категорії.
Особливу увагу в коледжі приділяють питанню підвищення професійного рівня викладачів, роботі з молодими спеціалістами, зокрема атестації педагогічних кадрів, яка проводиться згідно з графіком та Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників.
Пріоритетним напрямом виховної роботи коледжу є національно-патріотичне виховання відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді. На сьогодні система національно-патріотичного виховання в коледжі являє собою сукупність окремих елементів (напрямів), які реалізуються через систему виховних завдань. Так, найбільш яскравими виховними заходами можна вважати такі: волонтерські акції; зустрічі з військовослужбовцями, учасниками АТО; спортивні змагання та турніри до Дня захисника України, Дня Збройних Сил; цикл уроків гідності в коледжі, проведений представниками групи цивільно-військового співробітництва ЗСУ; заходи з ушанування пам’яті жертв голодомору.
Незважаючи на досягнення, ректорат відзначив питання, які потребують пильної уваги з боку адміністрації коледжу та всього колективу.
Також на спільному засіданні ректорату і вченої ради було затверджено Правила призначення стипендій ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».
Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка