«Образне слово Луганщини»

Підбито підсумки регіонального творчого конкурсу імені Віктора Ужченка «Образне слово Луганщини».

На факультеті української філології та соціальних комунікацій було підбито підсумки регіонального творчого конкурсу серед учнівської та студентської молоді імені Віктора Ужченка „Образне слово Луганщини”.

У Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся регіональний творчий конкурс серед учнівської та студентської молоді імені Віктора Ужченка „Образне слово Луганщини”.

Метою проведення конкурсу було виявлення обдарованої молоді серед учнів шкіл та студентів професійно-технічних навчальних закладів, коледжів, ліцеїв, вищих навчальних закладів з метою розвитку їх творчих здібностей та наукового потенціалу; виховання молоді в дусі патріотизму, любові до рідного краю, історії, мови, звичаїв, традицій; формування позитивного іміджу східного регіону в Україні та світі.

До участі в конкурсі було запрошено учнів 9 – 11 класів, студентів професійно-технічних навчальних закладів, коледжів, ліцеїв, вищих навчальних закладів.

На конкурс були представлені роботи учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій Сватівського, Марківського, Попаснянського, Новопсковського, Троїцького та ін. районів, міст Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Сватове та ін., студентів Лисичанського та Старобільського коледжів.

Конкурсантам було запропоновано широку тематику:

• Образне слово в моєму житті.
  • Українська мова – для мене і для всіх.
  • Мова – душа народу.
  • Українська мова – рідна, модна, унікальна.
  • Луганщина – світанок України.
  • Мої літературні починання.
  • Без верби й калини нема України.
  • Рід, родина, родовід.
  • До історичних коренів.
  • Народні традиції в сучасному світі.
  • Східноукраїнська лексика й фразеологія.

Учасники конкурсу змагалися в номінаціях: „Поезія”, „Проза”, „Науково-дослідна робота”. Переможців було визначено за кожною номінацією.

Серед учасників регіонального творчого конкурсу імені Віктора Ужченка „Образне слово Луганщини” журі визначило переможців:

Номінація „ПОЕЗІЯ”

• 1 місце – Грибенко Олена (Вище професійне училище № 92 м. Сєвєродонецька, учениця групи 2 – 3)
  • 2 місце – Суріна Валерія (Новознамʼянська загальноосвітня школа I – II ступенів, учениця 9 класу), Цимбал Владислав (Привільська загальноосвітня школа I – III ступенів, с. Привілля, учень 9 класу), Гайдидей Богдан (Сватівська ЗОШ І – ІІІ ст. № 6, учень 9 класу)
  • 3 місце – Пальчиков Олексій (Попаснянська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 24 Луганської області, учень 11 класу), Гонтаренко Ірина (ВП „Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”, м. Лисичанськ, студентка), Пасішник Валерія (Калмиківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, учениця 9 класу)

Номінація „ПРОЗА”

• 1 місце – Мурліна Юлія (Марківська гімназія, учениця 9 класу)
  • 2 місце – Островерхов Матвій (Коломийчиська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Сватівської райради Луганської області, учень 11 класу), Глотова Аліна (НВК „Оборотнівська ЗОШ І – ІІІст.-ДНЗ” Сватівської районної ради Луганської області, учениця 11 класу),
  • 3 місце – Ємельянова Дар’я (Сєверодонецька загальноосвітня школа № 15, учениця 11 класу), Бондарчук Єлизавета (Мілуватська ЗОШ І – ІІІ ступенів, учениця 10 класу)

Номінація „НАУКОВО-ДОСЛІДНА РОБОТА”

• 1 місце – Горячкін Андрій (Лисичанський педагогічний коледж, студент)
  • 2 місце – Лаврова Уляна (Воєводська ЗОШ І – ІІ ступенів, учениця 9 класу), Богомолова Сніжана (ВП „Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”, студентка 4 курсу).
  • 3 місце – Тиндик Віра (Сєвєродонецька СЗШ № 10, учениця 10 класу), Величко Любов (Мілуватська ЗОШ І – ІІІ ст., учениця 10 класу).

Лауреатами окремих номінацій стали:

„СЛОВО ПРО МАТІР”

Чуприна Марина (ВП „Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”, студентка 1 курсу), Батуркін Назар (Писарівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів Новопсковської районної ради Луганської області, учень 9 класу), Сидоренко Олеся (ЗОШ І – ІІІ ступенів Попаснянської районної ради Луганської області, с. Лисичанський, учениця 8 класу)

„НАРОДНІ СИМВОЛИ”

Босюк Юлія (Троїцька гімназія, учениця 10 класу)

„ІСТОРІЯ В ПОЕТИЧНИХ РЯДКАХ”

Ксенія Каламайка (Сватівська ЗОШ І – ІІІ ст. № 6, учениця 9 класу)

„ЗБЕРЕЖЕННЯ НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ”

Лаврова Уляна (Воєводська ЗОШ І – ІІ ступенів, учениця 9 класу), бабуся Потаніна Тетяна Іванівна

Оргкомітет конкурсу висловлює подяку всім учителям-консультантам і науковим керівникам, які підготували учнів і студентів до участі в конкурсі, зокрема Каламайко О.В. (Сватівська ЗОШ І – ІІІ ст. № 6), Кравченко М. В., Тарариві Л.Ю. (Лисичанський педагогічний коледж), Бондар О.В. (ВП „Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”), Хухрянській Н.М. (Мілуватська ЗОШ І – ІІІ ступенів) та ін.

Бажаємо творчих успіхів і нових перемог!

За інформацією факультету української філології
та соціальних комунікацій