Засідання ректорату
12.12.2016
Сьогодні в ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулося планове засідання ректорату.
На порядку денному було розглянуто два основних питання:
- про організацію роботи органів студентського самоврядування в навчально-науковому інституті педагогіки і психології;
- про стан і перспективи розвитку Лисичанського педагогічного коледжу.
На початку засідання почесними грамотами були нагороджені члени студентського самоврядування навчально-наукового інституту педагогіки і психології, які проявили активність, наполегливість та лідерські якості.
З доповіддю про організацію роботи органів студентського самоврядування в навчально-науковому інституті педагогіки і психології виступила О.Л. Караман та голова студентського директорату навчально-наукового інституту педагогіки і психології І. Масловська. Заслухавши й обговоривши доповіді директора навчально-наукового інституту педагогіки і психології та голови студентського самоврядування, ректорат відзначив, що в складних умовах університетського сьогодення в інституті відроджено роботу органів студентського самоврядування.
Результатами навчально-наукової роботи студентів інституту педагогіки і психології тільки у 2016 році стало проведення 1 етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та Всеукраїнської студентської олімпіади з усіх спеціальностей; проведення всеукраїнських і регіональних наукових конференцій на базі університету.
У напрямі волонтерства і доброчинності представники ОСС ІПП активно співпрацюють з різними благодійними фондами та організаціями Австрії, США, Японії. Так, на волонтерських засадах забезпечено роботу Міжнародної благодійної організації „Благодійний фонд „СОС Дитячі містечка” та Центру психосоціальної адаптації м. Старобільськ.
Активна зовнішня діяльність студентів ІПП сприяє руйнуванню стереотипів й негативних уявленнь про жителів Сходу України, затверджує імідж університету як форпосту українства на сході країни. Важливими етапами зовнішньої діяльності студентського самоврядування ІПП є робота членів студентського самоврядування в рамках програми Британської Ради в Україні „Active Citizens Project 2015 – 2016”, знайомство й обмін досвідом зі студентськими парламентами Сумського й Дрогобицького університетів, круглий стіл з членами студентського самоврядування Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, участь представника органів студентського самоврядування ІПП у складі делегації університету у науково-практичній конференції „Сучасний університет в умовах змін” у Кембриджському університеті.
Перспективою роботи студентського самоврядування ІПП у напрямі реалізації зовнішніх зв’язків є підвищення мобільності студентів шляхом розвитку практики обміну студентами серед ВНЗ України; участь у вирішенні питань міжнародного обміну студентами; співпраця з вітчизняними й зарубіжними молодіжними організаціями.
З доповіддю про стан і перспективи розвитку Лисичанського педагогічного коледжу виступила Г.М. Мінєнко. Ректорат відзначив, що Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка сьогодні успішно працює над завданням підготовки фахівця нової генерації, здатного на швидкі професійні та особистісні зміни в умовах динамічного суспільства, з ґрунтовною фаховою підготовкою та сформованою свідомою громадянською позицією.
Загальний контингент студентів складає 398 осіб, освітньо-виховний процес забезпечують 42 викладачі. У профорієнтаційній роботі використовуються різноманітні підходи й форми, зокрема регіональний фестиваль творчої молоді „Сузір’я колискової Донбасу”, літературний інтернет-конкурс „Солов’їні далі”, творчий вернісаж учнівських виробів „Ярмарок захоплень”, екологічний інтернет-фотоконкурс.
Освітня й фахова підготовка студентів здійснюється на міцній матеріально-технічній базі з використанням ефективних педагогічних технологій, різних форм е-навчання, функціонуванням блогосфери, сучасного інформаційного середовища.
Педагогічний колектив коледжу виступає активним пропагандистом власних надбань і останніх досягнень педагогічної науки під час проведення на власній базі семінарів, конференцій, майстер-класів, залучаючи педагогічну спільноту міста, регіону, області, країни. Активно інтегрує свою діяльність з науковцями університету, що позитивно впливає на розвиток комплексу безперервної педагогічної освіти.
При цьому особливу увагу варто приділити національно-патріотичному вихованню молоді, напрацюванням у галузі інклюзивного навчання, запровадженню ІКТ-технологій, удосконаленню роботи з підвищення громадянських ініціатив молоді та студентського самоврядування.
Олег Черниш, прес-центр
ЛНУ імені Тараса Шевченка